Az Európa-terv végrehajtását tárgyalva az egészségügyi ellátás feladataival, az útépítési programmal, a vállalkozások helyzetének javításával, a Vásárhelyi-tervvel, valamint a területfejlesztéssel foglalkozott pénteki ülésén a kormány. Kiss Elemér, a Miniszterelnöki Hivatalt vezető miniszter az ülést követő tájékoztatón elmondta, hogy jobb egészségügyi ellátásra, tisztább kórházakra, színvonalasabb kiszolgálásra van szükség, ezért első lépésben az intézmények fejlesztése várható.
Rendkívüli védekezési munkákat igénylő árvízre is számítani lehet abban az esetben, ha a gyors hóolvadást nagy mennyiségű eső kíséri - hangzott el az ülésen. A kormány két héten belül Szolnokon kihelyezett ülést tart, itt határozzák meg a Vásárhelyi-terv pontos ütemezését. A tervek szerint a Tisza mellett vízgyűjtőket építenek, árvíz esetén ezekbe vezetnék a fölösleges vizet. A tározók megépítéséhez 100 milliárd forint kell, az elmúlt évben ezzel szemben az árvizek nyomán 120 milliárdot költöttek kármentésre, így az összeg hosszú távon megtérül - mondta a miniszter.
A területfejlesztéssel kapcsolatban elmondta, hogy lesz 42 kistérség, ami az általános állami támogatási szabályokban meghatározottakon túl további 20 százalékos támogatást kaphat, illetve 52 kistérség plusz 10 százalékos támogatásra számíthat.
A Gazdasági és Közlekedési Minisztérium szombaton 23 pályázati felhívást tesz közzé 4 különböző program részeként, kis- és középvállalkozások felzárkóztatására, beruházások ösztönzésére, energiatakarékossággal kapcsolatos fejlesztésekre és a helyi közúthálózat fejlesztésére. A pályázóknak összesen 16 milliárd forintot osztanak ki.
Csillag István gazdasági miniszter azt mondta, hogy terveik szerint 2006-ig annyi út épül, mint amennyi összesen a rendszerváltás óta. A konkrét tervekről szerdán tájékoztatnak - tette hozzá.
A kormány továbbá 900 millió forint költségvetési céltámogatást juttat a közmédiáknak az európai uniós tájékoztatás költségeinek támogatására - mondta a kormányszóvivő. A Magyar Televízió 500 millió, a Duna Televízió 180 millió, a Magyar Rádió 120 millió, a Magyar Távirati Iroda pedig 100 millió forintot kapna.