Vágólapra másolva!
Kríziskezelő központok felállítása, kampány és képzés, jogszabályok módosítása  - ezek a fő elemei a kidolgozás alatt lévő családon belüli erőszak megelőzésével kapcsolatos nemzeti stratégiának, amelyet a foglalkoztatási tárca esélyesegyenlőségi főigazgatósága dolgoz ki. A budapesti krízisintervenciós központ felállításának és működésének költségei az első két évben 128 millió forint lenne. A kríziskezelő hálózat kiépítésére egyelőre nincs pénz.
Vágólapra másolva!
A családon belüli erőszak nem magánügy/noilapozo/lelekbuvar/20011107acsaladon.html

A családon belüli erőszak áldozatainak kezelésére országos kríziskezelő hálózat kialakítását tervezi a foglalkoztatási tárca esélyegyenlőségi főigazgatósága. Itt elsősorban a családon belüli erőszak, gyermekbántalmazás, illetve nők elleni erőszak eseteinek kezelését látnák el, valamint kutatást és képzést is folytatnának. A kríziskezelő központokban olyan szakemberek dolgoznának, akiket kiképeznek arról, hogyan bánjanak az erőszak áldozataival. Így az erről szóló programterv szerint orvosok, pszichológusok, fejlesztő pedagógusok, jogi tanácsadók, valamint ügyvédek egészségügyi, mentális és jogi segítséget tudnak biztosítani a hozzáfordulóknak.

A számítások szerint a kríziskezelő budapesti központjának tervezett összköltsége az első két évben 128 millió forint lenne. A kríziskezelő országos hálózattá fejlesztését - források hiányában - későbbre tervezik.

A stratégia említést tesz a családon belüli erőszak eseteivel kapcsolatban a jogrend áttekintéséről és reformjáról is, amelyet jelenleg az Igazságügyi Minisztérium végez. Erről egyelőre annyit tudni, hogy fontolgatják a távolságtartó rendelkezések intézményének bevezetését.

A családon belüli erőszak megfékezésére kampányt indítanak az erről szóló stratégia szerint, amelyben a a probléma jelentőségére igyekeznek felhívni a figyelmet, valamint a képzésre is hangsúlyt fektetnének: ez mindazokra vonatkozna, akik foglalkozásukat tekintve kapcsolatba kerülhetnek ilyen esetekkel (például bírók, rendőrök, védőnők) - mondta el korábban az esélyegyenlőségi főigazgatóság vezetője, Lévai Katalin az [origo]-nak.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!