A főúttörő rokonának adta el olcsón a vadászházat

Vágólapra másolva!
Rogán Antal fideszes képviselő értesülései szerint a Magyar Úttörő Szövetség (MÚSZ) elnöke, Rácz Péter unokatestvére annak a Rabb Attilának, aki a BAU-bérc 50 százalékos tulajdonosaként 1999-ben megvette a csillebérci vadászházat a MÚSZ-tól. Rácz elismerte, hogy a rokona cége vette meg a 96 milliót érő házat 15 millióért, azonban azt állítja, hogy az ingatlan eladásakor nem tudta, hogy a vevő az unokatestvére.
Vágólapra másolva!

Új információk birtokába jutott a csillebérci vadászház ügyében Rogán Antal fideszes országgyűlési képviselő. Csütörtöki tájékoztatóján elmondta, hogy a házat a BAU-bérc Kft. vásárolta meg a Magyar Úttörők Szövetségétől (MÚSZ) 1999-ben. A BAU-bérc Kft.-nek a cégnyilvántartás szerint ekkor egy házaspár volt a tulajdonosa, Szabó János, és felesége, Magenheim Anett. Közvetlen ezután tulajdonosváltás történt, 1999 áprilisától az EMREX Kft. és Rabb Attila lettek a tulajdonosai a BAU-bércnek.

Az EMREX több olyan cégben is benne van tulajdonosként - Talent Ingatlanfejlesztő Kft., Hunguest Gyermeküdültetési Kft., Hotel Révfülöp Kft. - amelyek jelentős megbízásokat kaptak a Nemzeti Gyermek- és Ifjúságvédelmi Közalapítványtól. Ennek elnöke pedig abban az időben Varjú László, az MSZP jelenlegi frakcióigazgatója volt. Az EMREX tehát a szocialisták szívének kedves cég - mondta Rogán.

Időközben az EMREX eladta tulajdonrészét egy sanghaji magánszemélynek, Rabb Attila továbbra is 50 százalékban tulajdonos maradt. Rabb édesanyját Matanovics Ilonának hívják, Rácz Péterét pedig Matanovics Margitnak - folytatta Rogán. Értesülései szerint pedig Rabb és Rácz unokatestvérek, mivel a két hölgy édesanyja Ódor Ilona. Leszögezhető tehát, mondta Rogán Antal, hogy a vadászház a családban maradt.

Rácz Péter az [origo]-nak azt mondta: Rabb Attila valóban az unokatestvére, de amikor a ház adásvétele történt, akkor nem volt róla tudomása, hogy a vásárló BAU-bércben Rabb tulajdonos. Arról, hogy rokona a BAU-bérc egyik tulaja, csak jóval később értesült. Több olyan szakértői vélemény van továbbá a birtokában - tette hozzá - amely szerint az ingatlan akkori vételára 15-20 millió forint lehetett.

Rogán felelevenítette, hogy 2002 februárjában feljelentést tett az ügyben, és azt állította, hogy a Magyar Úttörő Szövetség jóval áron alul, 15 millió forintért adta el a csillebérci vadászházat. Az ügylet haszonélvezője pedig Rácz Péter, a szövetség elnöke, mivel jelenleg ő lakik a házban. Az ingatlan 1700 négyzetméteres telken fekszik, a vadászház több mint száz négyzetméter alapterületű, és rendelkezik egy 40 négyzetméteres garázzsal.

Szakértők szerint 96 millió forintot ért az ingatlan, mivel az eladáskor már érvényes építési engedélyt adtak ki a területre, ezáltal jelentősen megnövekedett a vadászház értéke. A rendőrség azoban megszüntette a nyomozást, mert szerintük nem bizonyítható, hogy Rácz Péter tudott arról, hogy a területre építési engedélyt adtak ki. Így a rendőrségi határozat szerint nem bizonyítható a szándékos megtévesztés.

Rácz pedig korábban azt mondta az [origo]-nak: régóta nem találtak vevőt az ingatlanra, miközben a MÚSZ nehéz pénzügyi helyzetben volt, mivel egy akkoriban lejáró hitel törlesztőrészletét csak az ingatlan eladásával tudták kifizetni.

Rogán ezek után azt kérdezi: Rácz Péter tudta-e hogy unokatestvérének adja el a vadászházat, és etikusnak tartja-e ezt. Ezekről az információkról a nyomozást vezető ügyészséget is tájékoztatja Rogán, illetve Keller László közpénzügyi államtitkárt is.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!