Beperelte az Adidast egy magyar feltaláló, az irányítósávos futballcipő szabadalmi jogának bitorlása miatt. A kártérítési ügy első tárgyalása szerdán lesz a Fővárosi Bíróságon.
Oroszi László Géniusz Díjjal kitüntetett találmányának lényege, hogy a cipő az orrán elhelyezett speciális gumi bordák segítségével, jóval precízebb labdakezelést tesz lehetővé, mint a hagyományos sima felületű cipő. A találmányt, először 1996 őszén regisztrálta a Magyar Szabadalmi Hivatal, majd 1999-ben adták be a kérelmet a nemzetközi szabadalomért, melyet 2002. április 10-én meg is ítélt az Európai Szabadalmi Hivatal. Az erről szóló okiratot május 22-én kapták kézhez az érintettek. Az irat bizonyítja, hogy az Oroszi László által kidolgozott elvre más nem kért oltalmat, és a beadás időpontjáig visszaható az érvényessége.
Az Adidas 2000-ben mutatta be saját hasonló jellegű futballcipőit, Predator Mania és Predator Precision fantázianéven. A magyar feltaláló egy magazin címlapján látta viszont találmányát - David Beckham kezében. Mint Oroszi László korábban elmondta, a 30 millió forintból 6 év alatt kifejlesztett találmány eltulajdonítása miatt tárgyalásokat kezdett az Adidasszal, a cég azonban nem volt hajlandó peren kívül megegyezni.
Oroszi gyanúját erősíti a cég ellen, hogy a futballcipőt a Tisza Műgumi Kft. az Adidas beszállítója - segítségével fejlesztették ki. A magyar cég 1997-et követően több mint három alkalommal tárgyalt az Adidas különböző, egészen magas szintű vezetőivel is az ötlet megvalósításáról, és a cipőt is bemutatták nekik. Felvetésüket azonban az Adidas elvetette. Mint beszámolt róla, ezekről a tárgyalásokról írott jelentések is fellelhetők.
Oroszi László először 2002 tavaszán állt elő igényével a cég ellen. Akkor, Rónaszéki Tibor szabadalmi ügyvivő azzal indokolta ezt, hogy meg akarták várni, amíg hivatalos okirat is bizonyítja, hogy az ötlet jogai Oroszi Lászlót illetik. Akkor elhangzott az is, hogy százmilliós nagyságrendű összegekről van szó, csak a cipő kifejlesztése 30 millió forintot emésztett fel, és az Adidas feltehetően több millió pár, ezen az elven alapuló cipőt gyártott már le.