A kormány 2002. júniusi ülésén arról döntött, hogy a minisztériumok az irányításuk alá tartozó intézményekben mentsék le az adatbázisban található adatokat (az APEH-ben történt adatmentéshez hasonlóan), azzal a kitétellel, hogy a miniszterek saját felelősségi körben határozzák meg: mely intézményekben tartják szükségesnek ennek végrehajtását. Ezt az APEH-es adatmentési üggyel kapcsolatban tartott tájékoztatóján mondta Demeter Ervin fideszes képviselő, volt titkosszolgálatokat felügyelő miniszter csütörtökön. Az APEH-en kívül így a Szerencsejáték Felügyelet, az Államháztartási Hivatal, a Vám- és
Pénzügyőrség Országos Parancsnoksága, a Magyar Államkincstár és a Környezetvédelmi Alap információs rendszerénél mentették el az adatokat. Mindezekről Kiss Péter kancelláriaminiszter tájékoztatta a képviselőt, korábbi kérdéseire válaszolva.
Az emberi jogi bizottság MDF-es elnöke szerdán közölte: mind Medgyessy Péter miniszterelnöknek, mind László Csaba pénzügyminiszternek le kellene mondania az APEH-ben történt adatmásolás miatt. László Csaba közölte: senkinek semmilyen adata nem sérült, illetéktelen kezekben nem került, illetéktelen felhasználás nem volt.
Demeter hivatkozott az adatvédelmi ombudsman még nyilvánosságra nem hozott jelentésére, amelyben jogellenesnek minősítette az adóhivatal által végzett adatmásolást és -tárolást. Ebben a jelentésben Péterfalvy Attila felszólította az adóhivatalt, hogy a jogellenes adatkezelést azonnal szüntesse meg. Demeter az állásfoglalás tartalmát az ombudsmannak az emberi jogi bizottsághoz küldött összefoglalójából ismeri. Az ombudsman eddig azért nem hozta nyilvánosságra jelentését, mert egyelőre nem kapott választ azoktól - Pénzügyminisztérium, az Országgyűlés Emberi Jogi Bizottsága és az APEH -, akiknek elküldte jelentését.
A képviselő szeretné kideríteni, hová kerültek a mentett adatok, milyen adatok voltak ezek és hogyan fogják azokat megsemmisíteni. Demeter kíváncsi arra, hogy a belügyminiszter, illetve a felügyelete alá tartozó szervek végeztek-e hasonló adatmásolásokat. Meg kell nyugtatni továbbá az állampolgárokat, hogy azok az adatok nincsenek a Köztársaság téren - mondta.
Burány Sándor, a Pénzügyminisztérium akkori politikai államtitkára már korábban, a költségvetési bizottság ülésén elmondta, hogy több állami szervnél is történt hasonló adatmentés kormányzati utasításra.