Nyolc ember vesztette életét egy évvel ezelőtt Móron, az eddigi legvéresebb magyarországi bankrablásban. 2002 május 9-én a déli órákban lövésekre figyeltek fel a környékbeli lakók az Erste Bank Dózsa György úti fiókjánál. A rendőrség első adatai szerint kettő, az újabb feltételezések szerint három férfi követte el a rablógyilkosságokat. Géppisztolyaikkal válogatás nélkül lelőtték az összes bent tartózkodót, az ügyféltől a biztonsági őrön át a fiók vezetőjéig. A rablók 7,4 millió forintot vittek el a bankból. A bankfiókban lévők közül hat ember a helyszínen, kettő később, a kórházban halt meg - egyikük hét nappal élte túl az esetet.
A rendőrség nagy erőkkel eredt a tettesek után, először a megyehatáron átvezető utakat zárták le, utóbb az országhatáron is szigorú ellenőrzést vezettek be. A számos kudarccal tarkított nyomozás azóta is folyik. A rendőrök nem tudták felhasználni a bankfiók kamerájának felvételeit, mert az nem működött a kérdéses időpontban. A bűncselekménnyel még a rablás napján kapcsolatba hozott két férfi egyikéről kiderült, hogy nem volt Móron, a társát azóta sem találják.
Az ügyben jelentősebb fordulat tavaly júliusban állt be, ekkor két férfit vettek őrizetbe. K. Edét és H. Lászlót gyanúsítják, több más bűncselekmény mellett a móri rablás elkövetésével is, egyik korábbi társuk tanúvallomása alapján. Az üggyel kapcsolatban közel ötven embert vett őrizetbe a rendőrség, akik korábbi közös bűncselekményeik miatt, vagy valamilyen más módon kapcsolatban álltak a két fő gyanúsítottal.
A nyomozás során eddig összegyűjtött bizonyítékokat a rendőrök vádképesnek találják, jóllehet a többször felröppen híresztelések ellenére sem találták meg a gyilkos fegyvereket. A rendőröknek egyelőre tárgyi bizonyítékaik nincsenek, csak tanúvallomásaik és közvetett bizonyítékaik vannak K. Ede és H. László ellen. Az ORFK feltehetően ezeket ismerteti péntekre beharangozott sajtótájékoztatóján, melyről az [origo] is tudósít.