SZDSZ: Pető lett az országos tanács elnöke

Vágólapra másolva!
Pető Ivánt választotta az SZDSZ országos tanácsa a testület elnökévé, Mécs Imrével szemben. Az országos tanácsnak egyik legfontosabb feladata lesz az elnöki programban szereplő alapszabály-módosítás kidolgozása és megvitatása.
Vágólapra másolva!

Pető Ivánt választotta meg a Szabad Demokraták Szövetségének országos tanácsa a testület elnökévé vasárnap Budapesten. A poszt betöltéséért - Pető Ivánon kívül - Mécs Imre parlamenti képviselő indult. A titkos szavazáson Pető Iván 52, Mécs Imre 25 szavazatot kapott. Az újonnan megválasztott ot-elnök az ülés után elmondta: elnökségi taggá választották Gulyás Józsefet, Sándor Klárát, Velkey Gábort, illetve Takács Gábort. Pető Iván ügyvivői testületben megüresedő helyére automatikusan a legutóbbi küldöttgyűlésen legsikeresebben szereplő, ám meg nem választott ügyvivőjelölt, Horn Gábor kerül.

Pető Iván egy kérdésre válaszolva közölte: az országos tanácsnak az SZDSZ főbb politikai irányvonalának meghatározása és stratégiai kérdések tárgyalása mellett a legfontosabb feladata lesz az elnöki programban megfogalmazott alapszabály-módosítás kidolgozása és megvitatása. "Nem tud, illetve nehezen tud az SZDSZ úgy működni, ahogy az alapszabály jelenleg előírja" - mondta.

A testület elnöke egyelőre nem tudott választ adni arra, hogy támogatják-e majd azt az elképzelését, hogy csökkenjen az országos tanács létszáma. A testület ülésén megköszönte Kóródi Máriának a miniszteri munkáját és elfogadta Kuncze Gábor pártelnök azon értékelését, miszerint a minisztercsere nem az SZDSZ által megfogalmazott kritikát jelenti.

Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke a kormány munkájának értékelése kapcsán elmondta, hogy szerinte az SZDSZ programjának elemei beépültek a kormányprogramba és egy részük - mint például a diplomás minimálbér bevezetése, a sorkatonai szolgálat megszüntetése és az üvegzsebprogram - részben megvalósult. Kuncze Gábor szerint részleges eredmények születtek az adócsökkentés és az egészségügyi reform végrehajtása kapcsán. Ugyanakkor hozzátette: az SZDSZ nem adta fel, hogy a ciklus végére elfogadják az általuk javasolt adótáblát, és kifogásolta, hogy az egészségügy terén az alapvető változás, azaz a több-biztosítós modell bevezetése még nem történt meg. Kitért arra, hogy sokkal határozottabb és bátrabb lépéseket várnak el a kormánytól az adócsökkentések, a közigazgatási reform, az önkormányzati finanszírozás átalakítása, illetve az egészségügyi reformok terén.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!