Lamperth Mónika belügyminiszter hétfőn ismertette Salgó László országos rendőrfőkapitánynak a május 4-i Vörösmarty téri tüntetésen történtekkel kapcsolatban készült jelentését. E szerint a tüntetések bejelentéseinek elbírálása szakszerű volt, így az is, hogy egyszerre két demonstrációt is jóváhagytak ugyanarra az időpontra. Ezért fordulhatott elő, hogy a Vörösmarty téren a drogliberalizácót ellenző és támogató csoportok egyszerre tüntethettek.
Salgó szerint ugyanakkor a későbbiekben több hibás döntést is hoztak a Budapesti Rendőr-főkapitányság vezetői. Például nem küldtek ki elég rendőrt a helyszínre, a jelenlévő 20 rendőr csak felügyeleti szolgálat ellátására volt elegendő, rendbontás megakadályozására már nem. A rendőrségi jelentés szerint a mindössze 20 rendőr kivezénylése azért is hiba volt, mert a tüntetést szervező egyesületek programjából és céljából valószínűsíteni lehetett, hogy a két csoport egymás rendezvényét megzavarhatja.
Salgó László jelentése szerint ugyanakkor a helyszínen tartózkodó rendőrök parancsnoka helyesen járt el akkor, amikor a rendbontásokat követően nem oszlatta fel a tömeget, hanem felkérte a rendezőket a demonstráció befejezésére.
A belügyminiszter hétfőn arra kérte Salgó Lászlót, hogy még ezen a héten vizsgálja ki, kit terhel a mulasztások miatt személyi felelősség, és velük szemben saját hatáskörében hozzon döntést. Az [origo] kérdésére, miszerint felmerült-e Kökényesi Antal budapesti rendőrfőkapitány vagy Lapid Lajos, a BRFK közrendvédelmi főosztályvezetőjének személyes felelőssége az ügyben, nem kívánt reagálni a belügyminiszter.
Salgó a vizsgálatokkal kapcsolatban ugyanakkor azt mondta: "a magyar rendőrség vezetőjeként nem fogom hagyni a döglött lovat áttolni a rendőrség térfelére". Az országos rendőrfőkapitány kijelentette: személyes következményei is lesznek az esetnek, de nem fogják vizsgálni a budapesti rendőrfőkapitány felelősségét. Kökényesi egy több mint nyolcezer fős testület irányít - amelynek évi háromezer rendezvény lebonyolítása tartozik a kompetenciájába - s nem lehet minden egyes rendezvényért az első számú vezetőt felelőssé tenni - jelentette ki az országos rendőrfőkapitány.
Lamperth közölte, hogy az ügy miatt módosítani fognak egy rendőri feladatokról szóló belügyminisztériumi rendeletet. Ez ugyanis egy 13 évvel ezelőtti jogszabály, amely megérett a módosításra: Lamperth szerint ugyanis új jelenség, hogy civil csoportok nem csak az állammal, hanem egymással is konfliktusba kerülnek.