A prioritások közül az útépítéseket emelte ki. Ennek kapcsán megjegyezte: nem kellően előkészített helyzettel szembesültek, például a szükséges tervek nem voltak biztosítottak. A választási ígéretekre utalva hangsúlyozta, a kormányzati ciklus végére a 800 kilométernyi út a lakosság rendelkezésére fog állni.
Az interjúban elhangzott: a miniszterelnök az egészségügyben olyan változásokat szeretne, amelyeket konszenzussal hajtanak végre. Ennek jegyében egyeztetett a Magyar Orvosi Kamarával is, így olyan módosító indítványokat fog a kormány támogatni a kórháztörvény vitájában, amelyekkel az általa jogosnak nevezett orvosszakmai igények is teljesíthetők.
- Betegcentrikus, gyorsan gyógyító és eredményes egészségügyet akarok - jelentette ki Medgyessy Péter.
A kormány egyéves tevékenységéről úgy vélekedett, nem az a fontos, hogy ő maga hányasra értékeli a munkát, hanem az, hogy az emberekben hogyan tükröződik az elmúlt esztendő. Hozzátette: amit lehetett, azt a kormány elvégezte, de saját mércéje szerint még többet kellene tenni.
Arra a kérdésre válaszolva, hogy valóban a közélet pacifikálása volt-e a legfontosabb, amit a kormánynak tennie kellett az elmúlt egy évben, Medgyessy Péter közölte: "kellett olyan stílus, amelyik lecsillapította a másik oldalt, amelyik elfogadhatóvá tette, hogy itt érvek ütköznek egymással, vélemények hangzanak el, és egymást tiszteljük".
- Én azt látom, hogy az emberek békére vágytak, és azt látom, hogy ezt a békét, még ha nem is olyan mértékben, mint ahogy szerettem volna, de azért megkapták - fogalmazott a kormányfő.
A társadalmi béke árát firtató kérdésre válaszolva a miniszterelnök rámutatott: senki nem tartotta indokolatlannak az egészségügyi dolgozók, tanárok fizetésének megemelését, ennek a következményeit; az, hogy ez sok pénzbe kerül, tudomásul kell venni.
A törvényalkotásban Medgyessy Péter szerint saját programjához képest némi lemaradásban van a kormány, de - mint hozzátette - ezek nem lényeges, nem nagyon jelentős eltérések. A kormányfő viszont elégedetlen azzal, hogy nem készült még el a diszkriminációellenes törvény, amely ígérete szerint őszre a parlament elé kerül.
Medgyessy Péter az európai uniós jogharmonizációt biztosító törvények végrehajtásával sem minden területen elégedett, szerinte azokat szélesebb körben, következetesebben kellene alkalmazni.
Úgy vélte, hogy a magyar gazdaság versenyképessége "az elmúlt évek problémái miatt nem kielégítő", de - mint mondta - a kormány arra fog törekedni, hogy olyan fejlesztési, foglalkoztatási programokat fogadjon el a parlament, amelyek eredményeként beruházások valósulnak meg. Medgyessy Péter szavai szerint ez annyit jelent, hogy a folyó kiadások egyes területein szigorú racionalitást kell érvényesíteni.
A kormány megítélése kapcsán a miniszterelnök közölte, hogy a jövő érdekében szükséges vállalni azokat a lépéseket, amelyek pillanatnyilag lehet, hogy nem népszerűek, de középtávon javítják a helyzetet. Mint mondta, nem fog habozni azon lépések meghozatalában, amelyek eredményeképpen az ország biztonságos jövő elé néz, folyamatosan képes fejlődni.