A lakók attól félnek, "hogy a szülők, akiktől elvitték a gyereküket, odamennek majd ordibálni, illetve a gyerekek randalíroznak majd" , valamint az otthon kialakítása után "leesik a környező ingatlanok értéke" - nyilatkozta Emődi Gyuláné, a lakók képviselője. A levelet azután írták a három egri belvárosi utca lakói, hogy a környéken élők eredménytelenül tiltakoztak az otthon létesítése ellen a megyei közgyűlésénél. Az átmeneti otthon az épület felújítása után a tervek szerint szeptembertől működik. Sérelmezik azt is, hogy az ingatlan megvásárlása előtt semmilyen egyeztetést nem folytatott velük a megyegyűlés.
Hompoth Emese, a Heves megyei önkormányzat szociális irodájának vezetője elmondta: az átmeneti otthonba olyan 3 és 18 év közötti gyermekek kerülnek legfeljebb 30 napra, akik szüleik életmódja miatt kikerülnek a családi környezetből. "Vagyis nem azért veszik őket gyermekvédelmi gondoskodásba, mert bűntényt követtek el, hanem éppen azért, mert egészséges fejlődésüket veszélyeztetik a hozzátartozóik vagy a környezetük" - mondta az irodavezető. A gyermekvédelmi szakemberek a 30 nap alatt döntik el, hogy a gyerekek visszakerülhetnek-e vér szerinti szüleikhez vagy nevelőszülőkhöz, lakásotthonba kerülnek - tette hozzá. A tapasztalatok azt mutatják, hogy az ilyen és ehhez hasonló intézmények semmilyen konfliktust nem okoznak a környezetükben - mondta el Hompoth Emese.
Felajánlották a három utca lakóinak, hogy látogassák meg a Heves megyei önkormányzat már működő lakásotthonait és az egri gyermekvárosban lévő átmeneti otthont, de nem éltek a lehetőséggel - jegyezte meg. "Úgy tűnik, hogy a tiltakozók nem racionális, hanem érzelmi alapon ellenzik az intézmény működését" - mondta az irodavezető. Arról is szólt, hogy a tiltakozó levél kézhezvétele után eredménytelen egyeztetést folytattak a lakókkal, ugyanakkor a MeH-től a megyei önkormányzat még nem kapott visszajelzést.