Rogán Antal fideszes képviselő szerdai sajtótájékoztatóján azt állította, hogy információi szerint Lamperth Mónika belügyminiszter férje, Jegesy András ügyvéd havi egymillió forintos megbízást kapott korábban a K&H Equities brókercégtől. Rogán állította, hogy látta az erről szóló szerződés másolatát, de a dokumentumot nem hozta nyilvánosságra és annak részleteiről sem beszélt. Szerinte üzleti titkot sértene, ha a szerződés további részleteit ismertetné. Közölte ugyanakkor, hogy a bizonyítékot a rendőrök egy keddi házkutatás során lefoglalták.
Molnár Csaba, az ügyben nyomozó rendőrök vezetője, Lamperth Mónika és férje, Jegesy András azonban tagadták a szerződés létezését. A külföldön tartózkodó Lamperth Mónika a Belügyminisztérium sajtóosztályán keresztül azt közölte: Rogán Antal állításával szemben férjének "soha nem volt szerződése" a Pannonplast-üggyel kapcsolatba hozott K&H Equities brókercéggel. A belügyminiszter ezért visszautasítja Rogán Antal személyeskedő állításait, amelyeket férjére tett.
Jegesy András az [origo]-nak annyit mondott, hogy semmi sem igaz Rogán állításaiból, nem kötött szerződést a K&H Equitiesszel. Részletesebb nyilatkozatot azonban csak csütörtökre ígért az ügyvéd, mert - mint mondta - szerdán egy nagyon fontos és hosszú tárgyaláson vesz részt.
Az ügyvéd nyilatkozatát támasztja alá az is, hogy az ügyben nyomozó rendőrök nem találtak olyan iratot, amely Jegesy és a brókercég közötti szerződéses kapcsolatot bizonyítaná. A nyomozást vezető Molnár Csaba egy sajtótájékoztatón elmondta, hogy szerda kora délután több iratot is lefoglaltak a brókercégnél, de a Rogán által emlegetett ügyvédi megbízás tudomása szerint nem volt a dokumentumok között.
Rogán szerint viszont azután, hogy - szerinte - kiderült: a belügyminiszter férje szerződéses viszonyban volt a vitatott üzleteket kötő és állami pénzeket is kezelő brókercéggel, nem csak gazdasági, hanem politikai ügy is a sikkasztás gyanújával indult nyomozás. Az ellenzéki politikus szerint ugyanis a brókercég 13 milliárd forintnyi közpénzt is felhasznált a rendőrség által is gyanúsnak tartott tranzakciói során. Az ellenzéki képviselő szerint ezért felmerülhet a kérdés, hogy kinek a nyomására került az összeg - Rogán szerint pályáztatás nélkül - a brókercéghez, ki döntött az állami pénzek felhasználásáról, volt-e ebben szerepe a belügyminiszter férjének.
Rogán azt is szeretné tudni, tájékoztatta-e Lamperth a miniszterelnököt férje érintettségéről az ügyben, és hogy Medgyessy Péter miniszterelnök továbbra is alkalmasnak tartja-e Lamperthet a belügyminiszterségre. Rogán közölte: a Fidesz elfogultnak tartja Lamperthet az ügyben. Emellett közölte azt is, hogy szerinte a rendőrség - a belügyminiszter érintettsége miatt - nem tud függetlenül eljárni a nyomozás során. Németh Lajos, az ORFK kommunikációs igazgatóhelyettese szerint azonban a rendőrség ebben az ügyben is függetlenül jár el.
Salgó László országos rendőrfőkapitány pedig azt mondta az MTI-nek az üggyel kapcsolatban, hogy egy demokratikus országban a rendőrség munkáját a törvények és a törvényesen megválasztott kormánnyal szembeni alávetettség, lojalitás határozza meg. "Ebben az országban törvényes garanciái vannak a különböző szervezetek működésének, még hogyha ez egyeseknek nem is tetszik" - mondta Salgó.
Rogán bejelentette azt is: a Fidesz részvizsgálóbizottságot állít fel a Pannonplast-ügy feltárása érdekében, mivel a kormánytöbbség megakadályozta, hogy még nyáron megalakuljon az ellenzék által kezdeményezett parlamenti vizsgálóbizottság.