Jelenleg is vizsgálja a Pénzügyminisztérium a PSZÁF tevékenységét a brókerbotránnyal kapcsolatban. Korábban több kormánytag, így a miniszterelnök és a pénzügyminiszter is utalt arra, hogy Szász Károly és a felügyelet nem tett meg mindent a bórkerbotrány feltárása érdekében, ezért, ha mindez bebizonyosodik, jogi lépések is elképzelhetők. A PM-ben csak annyit közöltek: korai még arról beszélni, milyen jogi lépéseket tesz a tárca. A minisztérium ugyanakkor kezdeményezheti a parlamentnél Szász Károly leváltását, de ezt meg kell indokolnia.
Kiderült az is, hogy Kulcsár hamisított brókerbizonyítványával kapcsolatban már nem hibáztatják a felügyeletet. Korábban a PM azzal is vádolta a pénzügyi felügyeletet, hogy már egy éve tudtak a hamis bizonyítványról, de nem tettek semmit. A tárca elfogadja a PSZÁF érveit, miszerint elírták a dátumot a minisztériumnak küldött tájékoztatóban.
A pénzügyi tárca a bizonyítvány-ügy kivételével azonban továbbra is felelősnek tartja a felügyeletet: úgy vélik, hogy a PSZÁF-nek olyan információk voltak a birtokában, amelyek alapján már korábban "szagot kellett volna kapnia", és alaposabb vizsgálatokat kellett volna végeznie - közölték az [origo] kérdésére a Pénzügyminisztérium sajtóosztályán.
Szász Károly korábban visszautasította a PM vádjait, és azt állította, hogy a felügyelet eszközeivel nem lehetett feltárni az ügyet. Hiába vizsgálódtak, mert őket is megtévesztették, hamis dokumentumokat kaptak a brókercégtől. Csak akkor szereztek tudomást Kulcsár ténykedéséről, amikor a visszaélésekben feltehetően érintett munkavállalók személyi számítógépeinek adattartalmát a felügyelet másolatban megkapta.