A főkapitány emlékeztetett rá, hogy július 7. óta mintegy 100 fővel erősítették meg a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) három rendőrőrsét, a belvárosit, a Nyugati és a Keleti pályaudvarit, s ennek nyomán állandó a rendőri jelenlét a pályaudvarokon. Az egység működése óta 6.389 igazoltatás történt a két pályaudvaron, 75 személyt fogtak el, 198-at pedig előállítottak - közölte. "Megtisztítottuk az aluljárók, pályaudvarok környékét, eltűntek a valutázók, zsebtolvajok, hajléktalanok" - jelentette ki a főkapitány.
Túrós András beszámolója szerint a három fővárosi pályaudvaron naponta 200-250 ezer ember fordul meg, akiknek a biztonságáért, a rendőrségen kívül, a MÁV Vasútőr Kft.-jénél dolgozó 400, intézkedési jogkörrel felruházott fegyveres biztonsági őr felel. "Nagyon kevés, 200 vasúti rendőr teljesít szolgálatot ma Magyarországon, szeretnénk elérni, hogy a közeljövőben létrejöjjön mintegy 1 000-1 500 fővel a vasúti rendőrség" - mondta a biztonsági igazgató, aki szerint a pályaudvarok "vonzzák" a jogsértőket és a hajléktalanokat.
Fehér József százados, a Nyugati pályaudvari rendőrőrs parancsnoka a sajtótájékoztatón arról számolt be, hogy röviddel ezelőtt egy, a XIII. kerületi rendőrkapitányság által körözött személyt fogtak el. Tájékoztatása szerint napi 24 órában 3-4 civil ruhás rendőr járja a pályaudvaron a szerelvényeket, hogy lefülelje azokat a személyeket, akik az utasok sérelmére készülnek bűncselekményt elkövetni.
A sajtótájékoztató és a helyszíni szemle szokatlan időpontját a MÁV azzal indokolta, hogy 2003 első fél évében a bűncselekmények egyharmada a gyér utasforgalmú késő esti, éjszakai órákban történt. A helyszíni szemlén a MÁV képviselője felolvasta az egyik Nyugati pályaudvari pénzváltó cég levelét, amely megköszönte a főkapitánynak, hogy a hatékonyabb és intenzívebb rendőri jelenlét következtében eltűntek a valutázók a pályaudvarról.