A K&H belső vizsgálatának eredményére hivatkozva a Figyelő című hetilap ismertet egy vallomást, amelyet Kulcsár Attilának, a sikkasztási ügy gyanúsítottjának egyik közvetlen munkatársa tett. Ebben azt mondja, hogy Kulcsár a Brittonnal ápolt üzleti viszonya révén kapcsolatba került egy vezető szocialista kormánypolitikussal is. Ugyanebből a vallomásból derül ki, hogy a Bécsben kiadatási őrizetben tartott Kulcsár a kollégái előtt a Brittont olyan cégként emlegette, amely mögött a nagypolitika áll.
A Figyelő ezután a Britton vezetőinek korábbi munkahelyei és üzleti érdekeltségei révén vezeti le, hogy régi kapcsolat fűzi őket szocialista vállalkozókhoz. Kerék Csaba és Mészáros János, a cég vezetői azonban korábban visszautasították, hogy például Medgyessy Péter miniszterelnök közbenjárására kaptak állami hitelt a nagyváradi Lotus Plaza megépítéséhez.
Demeter Ervin fideszes képviselő és a Magyar Nemzet című napilap közben azt állítja, hogy Kulcsár Attila egy feljegyzést juttatott el Tóth András MSZP-s nemzetbiztonsági államtitkárhoz, amelyben az MSZP-hez köthető tevékenységéről számol be. Tóth András szerdán az [origo] kérdésére azt válaszolta, hogy az MSZP szóba sem került kettejük találkozóján. A Kulcsár által kezdeményezett beszélgetés valóban azzal zárult, hogy Tóth írásos feljegyzést kért, de az államtitkár szerint ez magára az ügyre vonatkozott, és Kulcsár nem tett eleget kérésének, azaz nem írta le mondandóját.
Demeter azonban azt mondja, hogy szerinte megbízható forrásból származik a Kulcsárnak tulajdonított feljegyzés, és abban az áll, hogy Kulcsár közreműködött több szocialista képviselőjelölt kampányában. A feljegyzés utal arra, hogy egy MSZP-s politikusnak autót vettek. A Magyar Nemzet tudomása szerint Puch László, az MSZP pénztárnoka kapott egy 607-es Peugeot-t a Brittontól. A lap csütörtöki számában olvasható cikkben ezt Puch elismeri. A képviselő szerint azonban Kulcsár nem segítette az MSZP kampányát, és nem emlékszik arra, hogy a választások előtt találkozott volna a brókerügy fő gyanúsítottjával.