Szorul a hurok az MSZP körül, egyre több olyan információ lát napvilágot, amely azt bizonyítja, hogy a szocialisták érintettek a brókerbotrányban - mondta Demeter Ervin fideszes képviselő csütörtöki sajtótájékoztatóján.
Demeter szerint ezért az MSZP vezető politikusainak és a kormány tagjainak is nyilatkozniuk kellene arról, hogy kapcsolatban állnak-e a K&H Bankkal vagy annak brókercégével. Erről a Fidesz elnökségének tagjai és az Orbán-kormány több volt minisztere is nyilatkozott már, e szerint a fideszes politikusok nem érintettek.
A fideszes képviselő a Figyelő című gazdasági hetilap írására hivatkozott, amely szerint a brókerügyben érintett Britton Kft. mögött a nagypolitika áll. Ezért a Fidesz kérdéseket tett fel Kovács László MSZP-elnöknek és Medgyessy Péter miniszterelnöknek az üggyel kapcsolatban.
Demeter Kovácstól azt kérdezi többek között, hogy Puch László, a szocialista párt pénztárnoka milyen kapcsolatban állt a Britton Kft.-vel, volt-e a pénztárnokon kívül más MSZP-s politikus is, aki kapcsolatban állt a céggel. Emellett arra is kíváncsi az ellenzéki képviselő, hogy a vállalkozás - vagy Kulcsár Attila és a K&H Equities - támogatta-e szocialista politikusok kampányát. Medgyessy Pétertől azt szeretnék tudni, hogy ő vagy a kormányának bármelyik tagja kapcsolatban állt-e a Britton Kft.-vel.
"A kormány, annak egyetlen tagja sem érintett a K and H bankcsoporthoz kötődő, bűncselekmény gyanújára okot adó ügyletekben" - mondta Gál J. Zoltán kormányszóvivő az MTI-nek. Hozzátette: "Medgyessy Péter soha, semmilyen kapcsolatban nem állt a Britton Kft.-vel".
A kormányszóvivő szerint Demeter "folytatja szánalmas próbálkozásait a kormány gyanúba keverésére. Politikai ügyet kíván kreálni egy köztörvényes bűntettből, ezért hátráltatja a hatóságok munkáját, vagyis politikai védelmet ad a köztörvényes bűntett gyanúsítottjainak".
"A kormány az igazság kiderítésében érdekelt, ezen az úton végig fog menni, még akkor is, ha a Fidesz politikusai megpróbálják ebben hátráltatni" - tette hozzá Gál J. Zoltán.
Eközben Rogán Antal közölte: indítványozta a házbizottság csütörtöki ülésén, hogy az eredetileg a Pannonplast-ügy kivizsgálására létrehozandó bizottság hatáskörét terjesszék ki a brókerbotrányra és az Inter-Európa Banknál történt 6 milliárdos pénzmosásra. Rogán kezdeményezésnek érdekessége, hogy az [origo]-nak kedden még úgy nyilatkozott: nincs lehetőség arra, hogy a Pannonplast-ügy mellett a brókerbotrányt is megvizsgálják, ez nem egy parlamenti testület feladata. Keddi nyilatkozata szerint csak az esetleges állami szerepvállalást ellenőriznék a Pannonplast-ügyben.