Révész Máriusz fideszes parlamenti képviselő az [origo]-nak azt mondta, hogy szerinte vitatható többek között, hogy 2000 nyarán - amikor Andó a kőbányai önkormányzat költségvetési bizottságának MSZP-s elnöke volt - a testület döntött arról, hogy a K&H Equitieshez kerüljön át a hivatal 2,7 milliárd forint értékű részvénycsomagja. A Fidesz ezt a döntést összefüggésbe hozza azzal, hogy később, a 2002-es önkormányzati választások előtt szerintük a kerületi MSZP "soha nem látott méretű" kampányba kezdett.
Andó Sándor az [origo]-nak a brókercéggel kapcsolatban azt mondta: az önkormányzat jogvitába keveredett a hivatal részvénycsomagját addig kezelő vállalkozással, ezért mindenképpen új brókercéget akartak keresni. Andó az önkrományzati tulajdonú Kőbányai Befektetetési Tanácsadó Kft.-t bízta volna meg a portfólió kezelésével, de ez szerinte a jobboldal tiltakozása miatt meghiúsult. Ezután döntöttek kompormisszumos megoldásként a K&H Equities mellett. Andó szerint azért éppen ezt a céget választották, mert az ország egyik legnagyobb kereskedelmi bankja állt a vállalkozás mögött, ezért úgy vélték, biztonságban tudhatják az önkormányzat vagyonát. Ennek ellenére később az összeget nem kapták vissza, ezért idén nyáron feljelentést is tett a kerület az ügyben.
Révész Máriusz úgy vélte, vitatható az is, hogy miután 2002 októberében Andót polgármesterré választották, azt szorgalmazta, hogy az OTP Bank helyett a K&H legyen az önkormányzat hivatalos számlavezető bankja. Andó szerint viszont csak minél kedvezőbb feltételekkel akart szerződni valamelyik bankkal, ezért több pénzintézettel is tárgyalt, ezek között volt a K&H is, amit Kulcsár képviselt. Miután azonban az OTP előnyösebb ajánlattal állt elő, mint a K&H, nem váltott bankot az önkormányzat, ráadásul összességében 100 milliós nagyságrendű hasznot hozott a kerületnek az, hogy versenyeztették a bankokat. A polgármester állításának ellentmond az, hogy a képviselő-tesület mégis arról döntött, hogy 2004-től a K&H-t bízzák meg számláik vezetésével. Andó ugyanakkor azt mondta, hogy ezt a döntést nagy valószínűséggel megváltoztatják, nem váltanak bankot.
A Fidesz szerint az is gyanús lehet, hogy 2003. március 31-én a K&H Bank és brókercége mellett a K&H egészségbiztosítójával, a K&H Medicinával - amelynek igazgatósági tagja volt Kulcsár, feladata pedig az ügyfélkör szervezése volt - is szerződött az önkormányzat. A polgármester ezt az esetet is másképp látja: azt elismerte, hogy a Medicinával is tárgyaltak, de szerinte a polgármesteri hivatal már csak arról döntött, hogy minden munkatársuk egészségbiztosítását támogatják, fejenként 10 ezer forinttal. Ugyanakkor Andó szerint mindenki egyénileg választhatja meg a szolgáltatót.
Andó elmondta azt is, hogy Kulcsár Attilával 2000 szeptemberében találkozott először, ezután többször is tárgyaltak, még polgármesterré választása után is. A polgármester azt állítja, az önkormányzat képviseletében találkozott a gyanúsított brókerrel. Andó azt azonban tagadta, hogy kampányát Kulcsár vagy a K&H Equities támogatta volna. Közölte ugyanakkor, hogy nagyon örült volna annak, ha pénzt kap Kulcsártól, akit az egyik legnagyobb bank befolyásos vezetőjeként ismert meg, de nem kapott tőle egy fillért sem - mondta.
Komáromi Gergely