"Az interjúnak sem nevezhető beszélgetés minden kritikán aluli volt" - mondta az [origo]-nak Tóth Tamás külügyi szóvivő. Közölte: Kovács László külügyminiszter New York-i útja előtt - Kovács az ENSZ közgyűlésén vett részt - felhívta őt egy Szilágyi Ákos nevű riporter azzal, hogy New Yorkban a magyar külpolitikáról szeretne interjút készíteni a külügyminiszterrel. Kovács László az MTI-nek elmondta, hogy azért is tett eleget a felkérésnek, mert korábban ugyanez a televízió készített vele interjút, amivel semmi probléma nem volt. Ezúttal azonban a kérdésekből "kiderült, hogy az interjú készítőjét csak a magyar belpolitika és az MSZP belső ügyei érdeklik" - mondta Kovács. "Olyan volt, mintha idehaza készítette volna egy, a kormánnyal meglehetősen markánsan szembenálló médium riportere" - mondta a külügyminiszter.
Kovács László hozzáfűzte: noha nem szakította meg a riportert, már a beszélgetés közben eldöntötte, hogy nem járul hozzá az anyag adásba kerüléséhez, mivel az "hamis képet ad Magyarországról, de nem ad képet arról, ami miatt az interjút kérték: a magyar külpolitikáról".
Tóth Tamás példaként említette, hogy a riporter a belpolitikai kérdések között utalt az Országgyűlés tevékenységére, és ezt összekapcsolta azzal, hogy a gyűlöletbeszédet törvényben tiltanák. Azt kérdezte Szilágyi Ákos, hogy az MSZP mikor fogja megakadályozni, hogy magyarellenes beszédek hangozzanak el, illetve mikor kér bocsánatot a kampányidőszak alatt elmondott hazugságokért. A rendőrséget pedig politikai rendőrségnek titulálta a kérdező - tette hozzá a külügyi szóvivő.
Tóth állítása szerint a riportert láthatóan nem is érdekelték a válaszok, így körülbelül 20 perc után leállíttatta az interjút. "Sajnálom, hogy egyáltalán eddig hagytam" - közölte a szóvivő, hozzátéve: nem igaz a Magyar Nemzetnek az az állítása, miszerint pont akkor állíttatta le a beszélgetést, amikor Gyurcsány Ferencről kérdezett a riporter.
A New York-i főkonzul, Horváth Gábor írásban is kérte, hogy az október 2-án felvett beszélgetést ne sugározzák. Tóth hozzátette: számukra a beszélgetés során az is kiderült, hogy a kábeltelevízió székhelye voltaképpen Budapesten van. "Ezt a beszélgetést New Yorkban nem is értették volna az emberek, Magyarországon viszont mindenki" - vélte a szóvivő.