- Kérlek Ágnes, foglalj helyet! - könyörgött többször is Vojnik Mária, az egészségügyi tárca politikai államtitkára a minisztérium tárgyalótermében Cser Ágnesnek, az Egészségügyben Dolgozók Demokratikus Szakszervezetének (EDDSZ) elnökének. Cser azonban hajthatatlan volt, nem ült le. A tárgyalótermeben feszengő Éger István, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) elnöke is csak állva közölte: nem tárgyalnak az államtitkárral.
Ezt megelőzően a minisztérium épülete előtt Éger és Cser tájékoztatta az újságírókat arról, hogy mivel a tárca nem vonta be az EDDSZ-t a tárgyalásokba, az orvosi kamara sem egyezetet tovább a szaktárcával. Cser az utcai sajtótájékoztatón bejelentette, hogy nem hiszi, hogy szükség van arra, hogy fölmenjenek a minisztérium tárgyalótermébe és ott közölje az államtitkárral: "köszönöm szépen, hogy nem hívtak meg és hogy eljöttem". A bejelentés után azonban egy meglepő fordulattal Cser besétált a minisztérium épületébe, amikor megtudta, hogy Vojnik Mária várja az újságírókat.
A sértődöttség és a furcsa közjáték előzménye, hogy a MOK többször is hiába kérte a tárcát, ismerjék el egyenrangú tárgyalófélként az EDDSZ-t egy, az orvosokat érintő törvényjavaslattal kapcsolatos egyeztető tárgyalások során. A minisztérium ugyanis azért nem akarta bevonni a szakszervezetet, mert - Vojnik Mária szerint - olyan kérdésekről kellett volna tárgyalniuk, amelyek kifejezetten az orvosokat érintik. Vojnik ugyanakkor közölt, hogy az orvosi kamara összetételét nem határozzák meg, Cser a MOK tárgyalódelegációjának tagjaként részt vehet az egyeztetésen. Erre viszont a szakszervezeti elnök nem volt hajlandó.
Az állva felelgetős sajtótájékoztatón Éger elmondta: szerinte a vitatott tervezet éppen olyan kérdéseket érint - túlmunka, ügyelet szabályozása -, amelyek nem csak az orvosokra, hanem minden egészségügy dolgozóra vonatkoznak, hiszen mindannyiukra nézve következményei lesznek az új törvénynek.
Égerhez hasonlóan vélekedett Cser Ágnes is az orvosok és egészségügyi dolgozók jogállásáról szóló törvényjavaslatről. Szerinte ez nem másról szól, mint hogy 160 ezer ember közalkalmazotti jogviszonyát megszünteti és magánjogviszonnyá alakítja. Emiatt feltétlenül újra akarja tárgyalni a tervezetet az EDDSZ és megkötni az ágazati kollektív szerződést mindenkire kiterjedő hatállyal, még az esetlegesen elfogadott új törvény életbe lépése előtt. Csak a MOK-kal együtt tudják elérni céljukat, ezért ragaszkodnak ahhoz, hogy együtt tárgyaljanak a minisztériummal.
Éger és Cser közölték azt is, hogy a történtektől függetlenül csütörtökön délután, szintén a minisztérium épülete előtt demonstrálnak az egészségügyi dolgozók.