Szijjártó Péter fideszes képviselő újabb interpellációt nyújtott be Gyurcsány Ferenc sportminiszter ingatlanügyeivel kapcsolatban "Egyre mélyebben a mélypont alatt?" címmel. A címzett azonban nem a miniszter, hanem a miniszterelnök lett volna. A házelnök visszautasította házszabályellenességre hivatkozva, így a képviselő nem mondhatta el interpellációját. Szili szerint a fideszes képviselő interpellációja nem tartozik a miniszterelnöki hatáskörbe. A házszabály szerint a kormánytagokat csak a feladatkörükkel kapcsolatban lehet interpellálni, azonban korábban már többször is sor került olyan interpellációra, ami nem szorosan a miniszteri tevékenységet firtatta. Szili Katalin utalt arra, hogy az előző kormány alatt született meg a döntés, miszerint vissza lehet ilyen okból utasítani az interpellációt. "A parlamentnek nem a botránypolitizálásról kell szólnia" - jelentette ki a házelnök.
"Szili Katalinban kellemetlen emlékeket ébreszthetett ez az interpelláció, mivel legutóbb az ő szavazata mentette meg a nomenklatúra egyik tagját" - reagált Szijjártó Péter, utalva a múlt heti rendkívül szoros szavazásra, amikor Szili Katalin házelnök voksával fogadta el a parlament Gyurcsány válaszát a fideszes képviselő interpellációjára a sportminiszter ingatlanügyeivel kapcsolatban. Két MSZP-s és két SZDSZ-es képviselő tartózkodott, többen pedig nem nyomták meg a gombot. Több képviselő, például Kovács László, az MSZP elnöke sem tartózkodott az ülésteremben. Szijjártó beszámolt arról, hogy interpellációjában a sokat vitatott balatonöszödi, Szalay utcai és a hajdúszoboszló ingatlanokról érdeklődött volna. "Azt kérdeztem volna a miniszterelnöktől, hogy mikor perlik vissza ezeket Gyurcsány cégétől, valamint elérte-e már a kormány az erkölcsi mélypontot vagy van még lefelé" - mondta Szijjártó Péter, aki megígérte, hogy megkeresik a módját, hogy feltegyék ezeket a kérdéseket.
Az MSZP mai frakcióülésén a múlt heti szavazással kapcsolatban szóba került az az elképzelés, hogy a határozathozatalokhoz hasonlóan az interpellációk alatt is kötelező legyen a képviselőknek az ülésteremben lenniük. Az ülésen végül nem szavaztak erről a kérdésről, de arról megállapodtak, hogy ezentúl szigorúbban ellenőrzik a frakciószabályzat betartását, mely előírja, hogy a képviselőnek az ülésteremben kell lennie az interpellációk alatt.