Pokorni szerint a Natról nem történt érdemi egyeztetés, ezért szakmai egyetértés sem alakulhatott ki a szükséges változtatások irányáról. Az alaptanterv a 2004. szeptemberi bevezetése azért sem lehetséges, mivel még 2003. novemberében sincs jogszabály, amely alapján elkészíthetnék a kerettanterveket. "Mindezek hiányában csak egy Patyomkin tanterv indítható el, amely alámossa és rombolja a pedagógus szakma becsületét" - fogalmazott. Pokorni Zoltán úgy vélte, ha az oktatási tárca ragaszkodik a Nat bevezetéséhez, akkor maradék hitelüket is elveszítik a szakmai közvélemény előtt.
A fideszes politikus a 2004-es költségvetéssel kapcsolatban elmondta, felszólítják az Oktatási Minisztériumot arra, támogassák a Fidesz azon javaslatait, amelyek a közoktatásnak 95 milliárd forintot adnának a normatívák emelésére, míg a felsőoktatásnak 18 milliárd forintot a béremelésre.
A Fidesz oktatási műhelye felszólítja Magyar Bálintot, vonja vissza a minisztérium honlapján olvasható felhívást, amely arra kéri a szakmai műhelyeket, hogy egy hónap alatt készítsenek kerettanterveket - mondta Sió László műhelyvezető. Szerint ugyanis ennyi idő alatt szakmailag kivitelezhetetlen kerettantervet készíteni. A párt oktatási műhelye csatlakozott a Magyar Nevelők és Tanárok Egyesületének kezdeményezéséhez, amely arra kéri az országgyűlést, hogy tárgyalja újra a közoktatási törvény a pedagógusok kötelező titoktartására vonatkozó rendelkezéseit.