"A már szinte kezdettől félresikl(at)ott privatizációs gyakorlat minden korábbinál kétesebb és vitathatóbb változatát teljesítette ki... az MSZP-SZDSZ, ún. "szoclib" koalíció (nemzeti érdekekkel alig vagy egyáltalán nem számoló, esetenként inkább leszámoló, legfőképpen ön- és tőkeérdekű) kurzuspolitikája" - áll a kérdéses gazdaságtörténeti jegyzetben. Az írást kötelező irodalomként használják a Budapesti Közgazdaság-tudományi és Államigazgatási Egyetem hallgatói a magyar gazdaság- és társadalomtörténet című tantárgyhoz - írja a Népszabadság.
A jegyzet írója, Szakács Sándor máshol így jellemzi a szocialistákat és a szabad demokratákat egy lábjegyzetben: "A Horn Gyula vezette, a Magyar Szocialista Munkáspártból (a munkás jelző egyszerű elhagyásával) Magyar Szocialista Párttá átprogramozott, ún. szocialista, valamint korábbi (szocialista, kommunista, sőt részleg maoista) vonzalmait keletiről nyugatira, verbális (vagy verbálisan szélső) kommunista ellenességét hirtelen tőkeérdekeltségű hatalmi képességgé transzportáló Szabad Demokraták Szövetsége koalíciója, amely az MSZP amúgy is (57 százalékos) abszolút parlamenti többségét kétharmados (lehengerlő) parlamenti többséggé segített átminősíteni" - idézi a Népszabadság.
Szakács Sándor a lapnak elmondta: vállalja mindazt, amit leírt. Hozzátette ugyanakkor, hogy minden szemeszter első óráján elmondja, nem kell egyetérteni az általa leírtakkal, viszont értelmes érvekkel kell alátámasztani az esetleges ellenvéleményeket. Mint közölte, korábban már egy felheccelt diák már írt levelet a rektorhoz, de az ügy akkor elhalt.
Mészáros Tamás, az egyetem rektora szerint a jegyzet a szerző előadásainak szerkesztett változata, és az ilyen kiadványokat nem szokták lektorálni. Mint mondta, bízik benne, hogy a minőségbiztosítási rendszer bevezetésével hamarosan minden jegyzetet lektorálnak, ám cenzúrát a későbbiekben sem kívánnak alkalmazni, és tiszteletben tartják a tanítási és a szerzői szabadságot. Mészáros Tamás szerint Szakács Sándor az egyetem tiszteletben álló tanára, jelentős gazdaságtörténeti munkássággal, a rektor ugyanakkor furcsállja, hogy az említett lábjegyzet csak a jegyzet 2000-és kiadásában szerepel, korábbiakban nem.
Borbély Gábor, az oktatási tárca felsőoktatási tudományos ügyek és pályázatok főosztályának vezetője a jegyzet kijelentéseit nem kommentálta. Csak annyit mondott a lapnak, hogy az egyetemi autonómia értelmében, a felsőoktatási jegyzetekre, tankönyvekre vagy segédanyagokra vonatkozóan nincs központi akkreditáció. A főosztályvezető szerint az oktatónak magának kell vállalnia a felelősséget azért, amit tanít, mert saját szakmai hírneve múlik rajta - írja a Népszabadság.