A 2001 decemberében alapított Pax Televízió az első kábelen elérhető, tematikus vallási és kulturális csatorna. A Pax napi 14 órás műsoridejéből több mint négy órát vállalt volna át az MTV cserébe pedig havi nyolcmillió forintot fizetett volna, "az időtartam rendelkezésre bocsátása ellenében" - idézi a Népszabadság a szerződéstervezetet.
Azért is az MTV fizetett volna ugyanakkor havi nyolcmillió forintot, hogy befogadja a Pax saját gyártású vallási és kulturális ismeretterjesztő, illetve hír jellegű műsorblokkját. Az ügyvezető alelnök havi 11 órás anyagot készült megrendelni a Paxtól, amely több mint a fele az MTV saját vallásos műsorainak. A köztévé ezek mellett a Paxon már képernyőre került, az erdélyi kultúrával foglalkozó műsorokat is megvette volna - havi 1,2 millióért. A szerződés azt is biztosította volna a Paxnak, hogy havi tízórányi anyagot ingyen megkapjon a köztévé archívumából - írja a lap.
A köztévé megvette volna a Pax reklámidejét is, havi 20 millió forintért, ám a reklámozók keresésével a Paxot is megbízná a piacinál magasabb, 17 százalékos jutalékért. A köztévén heti öt percben reklámoznák is a Paxot, amely cserébe dupla ennyi MTV-hirdetést sugározna.
A Népszabadság szerint Pinke György meglepetésszerűen terjesztette be a kuratórium elnöksége elé előterjesztését. Az alelnök arra hivatkozott, hogy a szerződés a magyar elektronikus média történetében először teszi lehetővé, hogy a kölcsönös gazdasági előnyök mellett kétoldalú eszmei előnyöket is garantáljon, valamint arra, hogy sok, a Pax TV-nek szóló levelet az MTV címére küldtek a nézők, "ezzel jelezve önkéntelenül, hogy mennyire közelinek érzik a két csatorna szellemiségét, hangvételét és a képviselt értékeket" - idézi a lap.
A kuratóriumi elnökség által visszadobott szerződéstervezetről Csorba Mária sajtóreferensen keresztül Pinke György úgy nyilatkozott a Népszabadságnak, hogy azt nem tartja előnytelennek, ezért átdolgozás után újra beterjeszti.