A Teleki-szobor budai Várban történő elhelyezését mindkét grémium egyhangúlag támogatta. A kulturális bizottság Körmendy Ferenc (SZDSZ) javaslatára csak azzal értett egyet, hogy Teleki Pál neve, születésének éve és halálának napja szerepeljen a szobor talapzatán. A városképvédelmi bizottság Németh Zoltán (Fidesz) alelnök indítványára a születési év és a halálozási év mellett Teleki Pál grófi címét, valamint a tudós, államférfi feliratot is szerepeltetné a talapzaton.
Az 1920. évi első zsidótörvényt megalkotó, valamint a második és harmadik zsidótörvények megszületésében is jelentős szerepet vállaló Teleki Pál egykori miniszterelnök életútjának ellentmondásossága miatt Demszky Gábor, korábbi álláspontját megváltoztatva, a hét végén bejelentette, hogy felfüggeszti a szoborállítás engedélyezéséről szóló bizottsági döntéseket. A főpolgármester levélben jelezte, hogy a kérdés újratárgyalását és az engedélyező döntés visszavonását kéri a bizottságoktól. Ellenkező esetben Demszky Gábor a közgyűlés jövő heti ülésére bízza a végleges döntést.
Újra tárgyal a városképvédelmi bizottság a február 4-én elutasított Időkerék-projekt közterület-használatáról is. A testületi ülésen akkor nem volt elegendő MSZP-s és SZDSZ-s képviselő jelen ahhoz, hogy engedélyezzék az Időkereket. Abban az esetben, ha szerdán ismét elutasítaná a bizottság a kérelmet, akkor fél év múlva lehet csak legközelebb ismét napirendre venni a kérdést.
Az Időkerék felállítását évek óta szorgalmazó Khronosz Alapítvány a múlt héten újabb kérelmet nyújtott be a műtárgy felállítására. Ugyancsak a múlt héten a gazdasági miniszter kabinetfőnöke levélben tudatta, a kormánynak határozott szándéka, hogy május 1-jére az Időkerék mint köztéri műtárgy az uniós ünnepségsorozat egyik fő eseménye legyen.
Az idő múlását jelző 60 tonnás monstrum felállítása ellen nem emelt kifogást a közgyűlés kulturális bizottsága, amely a Budapest Galéria szakvéleménye alapján nem műalkotásnak, hanem mérnöki műtárgynak minősítette az Időkereket.