Németh Imre földművelésügyi és vidékfejlesztési miniszter az egyeztetés után azt nyilatkozta: a tárgyalásokon az a furcsa helyzet állt elő, hogy a kormány és a termelők megbízottai meg tudtak állapodni minden feltételben a napirenden szereplő három kritikus - a tej, a sertés és a baromfi - termékpálya tekintetében is, ám a tejfeldolgozók nem tudták azokat a minimális igényeket garantálni, amelyek a tej átvételekor a termelők számára a létbiztonságot jelentették volna. A miniszter szerint a megállapodás már jórészt készen volt, és ezt hiúsította meg a tejfeldolgozók makacssága.
A tejágazatot feszítő gondok közül egy kérdéskörben születhetett volna megállapodás - vélte Németh Imre -, az, hogy a tejfelesleget az agrártárca 2,5 milliárd forint fejében levezeti. Ez literenként 40 forintos exporttámogatást jelentett volna. Ennek feltétele azonban az volt, hogy a feldolgozók 68 forintos felvásárlási árat adjanak a termelőknek. Erre azonban nem voltak hajlandók. A tárgyalásokon szóba került még a 65 forintos átvételi ár is, de még ezt is több feldolgozó elutasította.
Németh Imre jelezte, hogy az agrárium gondjainak orvoslásáról csak csomagban lehet a kormánnyal megállapodni, külön-külön nem. Ezért nem született egyezség. Pedig egyetértés volt abban, hogy a sertéstartóknak az elkövetkező három évre 1600 forintról 2000 forintra emelik állatonként az úgynevezett állatjóléti támogatást. Emellett a Hajdú-Bét beszállítói pedig olyan hitellehetőséget kapnak gondjaik áthidalására, garanciavállalással, amely akkor is lehetővé teszi számukra a kölcsön felvételét, ha annak nincs fedezete.
Németh Imre utalt arra is, hogy egy esetleges megállapodás keretében a mezőgazdasági termelők számos további kedvezményhez is juthattak volna. Példaként említette, hogy a termelőknek még a tavasszal 50 milliárd forintot tudott volna az agrárkormányzat kifizetni. Továbbá a kistermelők, őstermelők és egyéni vállalkozók számára is el lehetett volna különíteni egy 30 milliárd forintos hitelkeretet, amelyet csak ők vehettek volna igénybe.
Emellett engedményeket tett a kormány az áfa tekintetében is, tehermentesíthető lett volna e kötelezettség alól a SAPARD-program, valamint az EU közvetlen kifizetések nemzeti kiegészítése és a teljes, a múlt évről áthúzódó determinációs összeg. De azok az állattartók is mentesültek volna kötelezettségeik teljesítése alól, akik be szerették volna fejezni e tevékenységet. A miniszter újólag aláhúzta: a megállapodás 90 százalékban elkészült, ám a tejfeldolgozók makacssága akadályozta meg a teljes egyezséget. Hangsúlyozta: az agrártárca továbbra is nyitott a megegyezésre, és keresi a megoldást a tejágazat gondjaira. Jelezte, hogy szerdán a tárgyalásokról tájékoztatni fogja a kormányt.
Jakab István, a Magyar Gazdakörök és Gazdaszövetkezetek Szövetségének (MAGOSZ) elnöke a megbeszéléseket értékelve azt mondta: sem a kormány, sem a termelői kör nem tanulta meg azt a módszert hogy miként lehet kezelni a multinacionális nagyvállalatokat. Ezért teljesen új rendszerben kell szemlélni az ügyeket. A MAGOSZ elnöke szerint eredményt csak nyomásgyakorlással lehet elérni, mert ezek a cégek eltökéltek abban, hogy minél nagyobb haszonra tegyenek szert, és inkább a termelőkkel, mint a kereskedőkkel harcol az árakért. Jakab István közölte, hogy a demonstráció tovább folytatódik.