Összesen 700, a fővárosban kiállított közterületi szoborról készítettek leltárt a Budapest Galéria munkatársai. A felmérés során megállapították az alkotások eszmei értékét, és azt is megvizsgálták, hogy milyen állapotban vannak a szobrok, honnan tűntek el alkotások.
A Budapest Galéria Köztéri Képzőművészeti Osztályának egyik munkatársa az [origo] - nak elmondta, hogy három szakértővel értékeltették fel az alkotásokat. Bronz szobrok esetében egy bronzműves, kőből készült alkotásoknál egy kőfaragó, illetve emellett minden alkotást egy építész értékelt. Az építész az alkotásért járó tiszeletdíjat, a bronz- és a kőszakértő pedig az anyagköltséget állapította meg. Így azt lehetett kiszámítani a szakvéleményekből, hogy ha ma rendelnék meg az adott alkotást, mennyibe kerülne. Mivel a régebbi alkotások rendszerint értékesebbek a kortárs műveknél, ezért egy szorzó alaján korrigálták az összeget: minél régebbi a mű, annál magasabb lett a szorzó. Egy mellszobor esetében például egy tíz évvel ezelőtti alkotás értéke 2,5 millió forint, egy 50 évvel ezelőttié 5,5 millió, egy 100 éves alkotásé pedig már 14 millió forint.
A szakvélemények alapján a legértékesebb budapesti köztéri szobor a budai Várban, a Szentháromság téren kiállított Kegyoszlop, ennek értéke 816 millió forint. A Gellérthegy oldalában található Szent Gellért szobor 584, a Roosevelt téri Deák Ferencről készült alkotás 554 millió forintot ér. A Szabadság szobor leszorult a dobogóról, 442 millióra értékelték.
A Roosevelt téri Széchenyi Ferencről készült művet 357 millió, a Keleti pályaudvarnál található Baross Gáborról készült alkotás 329 millió, a Vörösmarty téren lévő, a költőt ábárzoló alkotást 275 millió, a Dózsa téri Dózsa szobrot 274 millió forintra becsülték a szakértők. A Szabadság téren található szovjet háborús emlékmű értéke is jelentős, 247 milliót ér a felmérés készítői szerint, így értékesebb, mint a Kossuth téri Kossuth szobor, amelyet 238 millóra értékeltek. A budapesti köztéri szobrok összértéke mintegy 16 milliárd forint.
Több ismert fővárosi köztéri alkotás nem szerepelt a felmérésben, így például a Hősök terén található szobrok egyike sem, de kimaradtak a budai Vár déli részén található alkotások is, így többek között a Mátyás kút vagy a Savoyai szobor. Ezek ugyanis állami tulajdonú alkotások, a Budapest Galéria csak a fővárosi önkormányzat tulajdonában vagy kezelésében lévő alkotásokat mérte fel.
Kiderült az is a leltár összeállításakor, hogy több szobrot megrongáltak, összefirkálták, - így járt több alkalommal Churchill, vagy Károlyi Mihály szobra is -, de előfordult, hogy ledöntöttek alkotásokat, például Radnóti Miklós Margitszigeten található portréját.
Sok művet viszont egyszerűen elloptak. Germanus II. kerületben kiállított portrészobrát például már kétszer kellett újra öntetni, de harmadszor is ellpoták. Elvitték a Margitszigetről Kernstock Károly portréját, vagy a Városmajorban kiállított Hüvelyk Matyi szobrot, vagy Széchenyi mellszobrát is. Ezeket a bronz alkotásokat általában színesfém-tolvajok viszik el, hogy néhány ezer forintért eladják kereskedőknek. Egy-egy mellszobor újra öntése mai áron mintegy 1,5 millió forintba kerül, de az eredeti alkotások ennél jóval többet érnek. Több művet azonban már nem lehet pótolni. Sok régebbi alkotásnak ugyanis elveszett az eredeti gipsz mintája, amiről a bronz öntvényt készítette az alkotó.