Anti-macsók és földlakók is harcolnak az EP-helyekért

Vágólapra másolva!
A nagy pártok mellett kevéssé ismert szervezetek képviselői is küzdenek az ajánlószelvényekért, hogy listát állíthassanak a júniusi európai parlamenti választáson. Kampányba kezd többek között a  Magyar Nemzeti Szövetség, a "macsó világ" ellen küzdő Zöld Demokrata Szövetség vagy a Földlakók Élet Igazság Béke Szabadság Pártja, amely az ezeréves békét tűzte ki végső céljául, persze csak azután, hogy bejutottak az Európai Parlamentbe.
Vágólapra másolva!

Az Országos Választási Bizottság pénteken újabb négy pártot vett nyilvántartásba az európai parlamenti választásra. Ez azt jelenti, hogy tízre emelkedett a kampánytevékenységre jogosult politikai erők száma. A nagy pártok mellett olyan kevéssé ismert szervezetek képviselői is küzdenek az ajánlószelvényekért, mint a Magyar Nemzeti Szövetség, a Zöld Demokrata Szövetség vagy a Földlakók Élet Igazság Béke Szabadság Pártja. A június 13-i EP-választáson azok a pártok állíthatnak listát, amelyek összegyűjtenek húszezer érvényes ajánlószelvényt és leadják az Országos Választási Bizottságnak.

A kis pártok képviselői abban egyetértenek, hogy nehéz lesz bejutni az Európai Parlamentbe, de ettől még bizakodóak. Droppa György, a Zöld Demokrata Szövetség elnöke úgy gondolja, hogy a szükséges ajánlószelvények összegyűjtése nem lesz nehéz. "Amikor Budapest főpolgármesterségéért indultam, tízezren támogattak" - állítja. Bár szervezetüknek csak 1200 tagja van, Droppa György egy tavalyi felmérésre hivatkozva kijelentette, hogy a fővárosban személyes ismertsége 32 százalékos. Az elnök szerint azért lenne fontos, hogy a magyar EP-képviselők között zöldek is legyenek, mert vannak bizonyos értékek, amelyeket csak ők tudnak képviselni. A környezetvédelem mellett ilyen a kisebbségek és a nők jogainak védelme, az energiapolitika megváltoztatása és egy "sajátos békepolitika", melynek lényege, "tovább tárgyalni, nem háborúzni".

Droppa György szerint szomorú, hogy néhány balkáni állam mellett Magyarország az egyetlen olyan európai ország, ahol nincs és nem is volt a zöldeknek képviselője a nemzeti parlamentben. A Zöld Demokraták elnöke a magyar gondolkodásban látja a hibát. "Itthon a feudális gyökerek érvényesülnek, az embereknek még mindig az kell, hogy legyen egy mindent eldöntő nagy vezér" - állítja. Droppa szerint Magyarországon egy "egyre agresszívebb, macsó világ alakul". A kampányra nincs sok pénzük, de azért lesznek hirdetéseik, kampánytémáik között szerepel az élelmiszer-biztonság, a tömegközlekedés és a már említett "macsó világ" elleni küzdelem.

Wachal Kálmán, a Magyar Nemzeti Szövetség alapító tagja, mely öt kis pártot és jó néhány civil szervezetet tömörít, szintén biztos abban, hogy összegyűjtik a húszezer ajánlószelvényt. A Magyar Nemzeti Szövetség fő bázisát az egykori kisgazdák adják, Wachal szerint nyolcvan százalékuk őket fogja támogatni. A szövetség globalizációellenes ugyan, de ez nem tartja vissza őket az EP-választástól. "Ha muszáj bekerülni, akkor legyen ott egy magyar érdekeket védő erő is" - vélik. Az alapító tag elmondta, hogy félnek az Uniótól, mert nem ismerik, de ha bejutnak az EP-be, minden megtesznek, hogy a nagy országok ne nyomhassák el Magyarországot. Wachal Kálmán aggódik, hogy a kampány során a kis pártokat "megfélemlítik és intrikákkal elnyomják", de hiszi, hogy legalább egy emberük bejut az Európai Parlamentbe. "Nem pártérdekeket, hanem az azok fölött álló, nemzeti érdekeket képviseljük" - tette hozzá.

A Földlakók Élet Igazság Béke Szabadság Pártjának (röviden Földi Élet Pártjának) elnöke, Csima Sándor szintén a pártok felett álló, közös érdekek fontosságát hangsúlyozta. A párt, melynek legfelső fóruma a Földbolygó Kontinensének Elnöki Tanácsa, a békét és a biztonságot tartja elsődlegesnek. Hosszú távú céljuk az "ezeréves béke", amit minden állammal alá szeretnének íratni. Az elnök szerint körülbelül 780 tagjuk van, de rajtuk kívül is sokaknak tetszenek az elgondolásaik. Arra a kérdésre, hogy össze tudják-e gyűjteni a szükséges húszezer ajánlást, Csima Sándor a következőket válaszolta: "Ha őszinte akarok lenni, kételkedem benne, bár a tévék, a rádiók most elkezdtek foglalkozni velünk, szóval lehet, hogy igen." Az elnök elmondta, hogy nem adják fel a reményt, kampányolni fognak, hamarosan elkészül a honlapjuk is.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!