A Honvédelmi Minisztérium (HM) tárgyalásos közbeszerzési eljárást hirdetett repülőjegyek beszerzésére, melyet két cég, a Chemol Travel Utazási Iroda Kft. és a BTI Hungary Kft. nyert. A HM közleménye szerint a két céggel csak keretszerződést kötöttek, a Chemol Travel Utazási Iroda Kft.-vel bruttó 110 millió forintos, a BTI Hungary Kft.-vel pedig bruttó 221 millió forintos szerződést írt alá a tárca.
Az eljáráson többek között a Malév is indult, egyes sajtóhírek szerint jelentős kedvezményeket kínált a HM-nek, ám végül nem kötöttek a céggel szerződést. Ezzel kapcsolatban a HM közleménye azt tartalmazza: az eljáráson vesztes Malév Rt. jogorvoslati kérelmét a Közbeszerzési Tanács nem tartotta megalapozottnak.
Bocskai István, a tárca kommunikációs főigazgató-helyettese közleményében azt írta: a közbeszerzési kiírás "útirány-csoportokra vonatkozott", ez azonban nem jelenti a csoportokban feltüntetett összes célországba történő utazás igénybevételét. Ezt azzal kapcsolatban mondta, hogy a sajtóhírek szerint az útirányok között olyan nem NATO-tag országok is szerepeltek, mint például Brazília és Egyiptom. "A honvédelmi tárca tervei között jelenleg és a jövőben sem szerepel brazíliai és más egzotikus országokba irányuló utazás" - közölte a főigazgató-helyettes.
Mint mondta, a repülőjegy megrendelések körébe beletartoznak a külföldön állomásozó missziók, a külföldi kiképzések és gyakorlatok, a csereüdültetés és az EU-integrációs feladatok kapcsán felmerülő igények kielégítése is. Tehát ez a keret nem kizárólag a szaktárca vezetőinek utazására szolgál - jelentette ki Bocskai István.
Az MDF közleményben tudatta, hogy pazarlónak tartja a tárca gazdálkodását, és az ügyben a Kormányzati Ellenőrzési Hivatalhoz fordult.
[origo]/MTI