A miniszterelnök szerdán a Magyar Televízió Nap-kelte című műsorában arra a kérdésre, hogy Göncz Kinga politikai államtitkár esélyegyenlőségi miniszterré való kinevezésével összefüggésben lesz-e "profiltisztítás" az egészségügyi minisztériumban, a kormányfő azt válaszolta: "pénteken fogok sajtótájékoztatót tartani erről a kérdésről, ahol ebben a témában részletesen tájékoztatjuk a közvéleményt, hogy milyen elgondolásaink vannak, hogyan akarjuk mi az esélyeket valóban javítani az emberek számára, mi történt eddig (...) és milyen perspektívát képzelünk el".
Korábbi sajtóhírek szerint elképzelhető, hogy az Egészségügyi, Szociális és Családügyi Minisztériumtól elveszik a szociális területet, és azt az Esélyegyenlőségi Kormányhivatal vinné tovább. Kökény Mihály egészségügyi miniszter ugyanakkor korábban közölte: nem tud a tervezett átalakításról.
Medgyessy a gyógyszerárakról azt mondta: a kormány tárgyal a gyógyszergyártókkal, ha a tárgyalás sikeres, akkor megállapodás születik, ha nem, akkor alkalmazni kell az árbefagyasztás eszközét. "A történet arról szól, hogy mi vagy ilyen, vagy olyan módszerrel a gyógyszerárakat szeretnénk olyan (...) keretek között tartani, ami lehetővé teszi azt, hogy az emberek meg tudják fizetni" - mondta.
A miniszterelnök Rogán Antal (Fidesz) szintén a Nap-kelté-ben elhangzott felvetésére reagált, mely szerint a kormány a gyógyszergyártókkal való megállapodás esetén nem akarja megszavaztatni a parlament előtt lévő, a gyógyszerárakról szóló javaslatot.
Medgyessy Péter kitért arra, a gyógyszergyártókkal folytatott tárgyalást azért a társadalompolitikai kabinet vezetője, Kiss Péter vezeti, mert a gyógyszerárak kérdése társadalmi ügy. Arra a kérdésre válaszolva, hogy "ez már a kormányátalakításra szóló jelzés-e", azt válaszolta: Kökény Mihály egészségügyi miniszter iránt "teljes bizalom van", ám neki más feladata van: az egészségügy átfogó átalakítása, így munkamegosztásra volt szükség.
"Fél Bokros-csomag, negyed Bokros-csomag sem lesz" - válaszolta Medgyessy Péter arra a kérdésre, lesz-e megszorító csomag az európai parlamenti választás után. Ha a gazdaság, az ipar fejlődik, a beruházások folynak, a költségvetés normális állapotban van, az export növekszik, a külföldi befektetők visszajönnek és a tőzsde jól teljesít, akkor miért kellene megszorító csomag? - tette fel a kérdést a kormányfő.
Medgyessy Péter elmondta: a kormányzati ciklus következő szakaszára elő van készítve az egészségügy és a közszolgáltatások rendszerének átalakítása. A hosszú távú reformokkal kapcsolatban megjegyezte: az elmúlt hetekben tapasztalt kiélezettség, a néha durva párbeszédek után az ellenzékkel "vissza kell ülni az asztalhoz, és át kell tekinteni, hogy mi áll az ország előtt".