Kedd délelőtt Mádl Ferenc köztársasági elnököt látogatta meg a Sándor-palotában Szili Katalin házelnök, hogy a miniszterelnök-váltásról egyeztessenek. "Az elnök úr is kifejezte, egyöntetű érdekünk, hogy az új kormány minél előbb felálljon" - jelentette ki Szili Katalin a megbeszélést követően. Az Országgyűlés elnöke elmondta, arról tájékoztatta az államfőt, hogy a konstruktív bizalmatlansági indítvány benyújtását követően azt szeretné, hogy az a Ház szeptember 6-i napirendjére kerüljön. Hozzátette: "az elnök úr is elfogadta ezt a tájékoztatást".
Szili arra a kérdésre, mi történik akkor, ha Medgyessy benyújtja lemondását az államfőnek, azt válaszolta: "az elnök úr nyilvánvalóan az alkotmányban és az összes többi jogszabályban a számára biztosított szabályok szerint fog ebben az esetben eljárni". Hozzátette, hogy ebben az esetben is "a konstruktív bizalmatlansági indítvány egyfajta beelőzése történhet, és keresztezheti ezt a kérdést". Szili közölte: alapvetően a konstruktív bizalmatlansági indítvánnyal foglalkoznak ma, amely esetben a két koalíciós párt kezében van az ügy megoldása.
Délután Medgyessy Péter távozó miniszterelnök keresi fel a parlamentben a házelnököt.
Medgyessy vasárnapi tévéinterjújában azt mondta: nem biztos, hogy megvárja, míg a két koalíciós párt benyújtja ellene a konstruktív bizalmatlansági indítványt, lehetséges, hogy előtte benyújtja lemondását.
Kiss Péter kancelláriaminiszter, az MSZP egyik miniszterelnök-jelöltje szerint nincs jelentősége annak, milyen módszerrel távozik Medgyessy, a lényeg, hogy a váltás gyors legyen.
Pető Iván, az SZDSZ ügyvivője hasonlóan nyilatkozott hétfőn. Közölte: ha Medgyessy lemond, a köztársasági elnök továbbítja a lemondást a házelnöknek, és 30 nap áll a rendelkezésre, hogy új miniszterelnök-jelöltet nevezzenek meg. Ez alatt az idő alatt Medgyessy a hivatalában marad, és benyújtható ellene a konstruktív bizalmatlansági indítvány. Ha azt az Országgyűlés többsége elfogadja, azonnali hatállyal megtörténik a miniszterelnök-csere.