A szegedi városi kórház fegyelmi tanácsa szombaton jelentette be, hogy két ápoló és egy beteghordó elbocsátásáról, valamint egy másik ápoló megrovásáról határozott a tragikus kimenetelű betegcsere ügyében. A betegcsere idején ügyeletes orvost azonban nem marasztalhatták el, mivel egy külsős cég alkalmazottjaként dolgozott. Ügyét az orvosi kamarához továbbították.
Pajor László, a fegyelmi tanács elnöke szombaton közölte: a vizsgálat megállapítása szerint a mulasztó ügyeletvezető orvos vállalkozásban ügyelt, ezért felelősségét a tanács nem állapíthatta meg. Hozzátette: az orvos ügyét a fegyelmi tanács a Magyar Orvosi Kamara etikai bizottsága elé terjeszti. Baráth Lajos gazdasági igazgató közölte, hogy a kórház megtette a lépéseket a szerződés felbontására az orvost foglalkoztató bt.-vel. A fegyelmi tanács határozata két hét múlva emelkedik jogerőre. Az ügyben indított rendőrségi vizsgálat befejezése a hónap második felében várható - közölte.
Kökény Mihály egészségügyi miniszter szerint "ha valaki ezt úgy értelmezi, hogy ez a felelősség nem terjed ki az orvosra, az téved". A tárcavezető szerint éppen az orvosok érdekében szükséges, hogy ebben az esetben a közvélemény számára megnyugtató döntés szülessen. Mint mondta, a minisztériumnak az a célja, hogy az ilyen eseteknek elejét vegyék, "tehát ne fordulhasson elő mindaz, ami itt előfordult". Hozzátette: ez részben helyi szabályozás kérdése, másrészt a szaktárca a betegazonosító szalagokról szóló jogszabály kidolgozásával járulhat hozzá ahhoz, hogy ilyen tévedések ne történhessenek.
Július 3-án egy 80 éves ásotthalmi beteg helyett egy azonos korú kisteleki férfit küldtek át a városi kórházból műtétre a Szegedi Tudományegyetem Szent-Györgyi Albert Orvos- és Gyógyszerésztudományi Centrum idegsebészeti klinikájára. A betegcsere a koponya felnyitása után derült ki, a beteg a műtét után pár nappal elhunyt.