Az ügyrendi bizottság állásfoglalás kimondja: ha az azonnali kérdések címzettjeinek személyében változás következik be, a kérdezőnek újra be kell nyújtania azonnali kérdését. Ezzel a személyes válaszadásra nyitva álló határidő - három hét - újra kezdődik.
A testület a hat kormánypárti képviselő szavazatával, az öt ellenzéki képviselő ellenszavazata mellett fogadta el az állásfoglalást.
Szili Katalin házelnök fordult az ügyrendi bizottsághoz azzal, hogy milyen következményekkel jár a miniszterelnök személyében történt változás, ha az azonnali kérdés megválaszolásánál a kérdező a személyes válaszadáshoz ragaszkodik. A házelnök emlékeztetett arra, hogy Tállay András fideszes képviselő "Nagy a jólét" címmel azonnali kérdést intézett több alkalommal Medgyessy Péter miniszterelnökhöz, és minden esetben a ragaszkodott a személyes válaszhoz, ezért az azonnali kérdés elmondására idáig nem került sor.
Csiha Judit, a bizottság MSZP-s elnöke és a kormánypárti képviselők szerint, miután ez esetben a válaszadás személyhez kötött és nem funkcióhoz, ha a kérdező választ vár, újra fel kell tennie a kérdést.
Salamon László (Fidesz) szakmailag tévesnek tartja az állásfoglalást, mert szerinte az interpelláció, a kérdés, az azonnali kérdés nem személyhez kötött, hiszen "a faggatózás nem személyes ügyeiről történik, hanem közügyekről, amelyek ezekre a személyekre vannak bízva". Az ellenzéki politikus szerint "ebből az következik, hogy a miniszterelnöki székben történő csere nem változtat a kérdések tárgyi irányultságán", ezért nem kell újra kezdeni a számlálást.