Szerdán délelőtt összeült a nemzetbiztonsági kabinet. A testület Magyarország biztonsági helyzetét tekintette át, miután az al-Kaida pénteken arra biztatta a muszlimokat, indítsanak támadásokat az Egyesült Államok és szövetségesei, többek között Magyarország ellen. Az ülés után Juhász Ferenc honvédelmi miniszter, a kabinet vezetője elmondta, hogy megvitatták a nemzetbiztonsági szolgálat jelentését Magyarország biztonsági helyzetéről az al-Kaida fenyegetés kapcsán. A bizottság megállapította, hogy számos ilyen nyilatkozat jelent már meg korábban is, bár Magyarországot külön nem említették eddig. Juhász Ferenc elmondta, hogy a madridi merénylet, március 11. óta Magyarországon magas biztonsági készültségben tartják a rendőrséget, és a biztonsági szervezeteket. "Újabb látványos intézkedésekre csak korlátozott mértékben van szükség" - jelentette ki a miniszter.
"Magyarország biztonságban van, nincs terrorveszély" - állítja Juhász Ferenc. Ennek ellenére a következő időszakban is lesznek "látható és láthatatlan intézkedések". Az előbbi a rendőrség fokozott jelenlétére vonatkozik a köztereken, pályaudvarokon, repülőtereken, míg az utóbbi a titkosszolgálatok és a rendvédelmi szervek munkáját érinti. Fokozottan figyelik a külföldiek mozgását is, de egyelőre nem találtak olyan okot, amiért bármilyen eljárást kellett volna kezdeményezni. A miniszter elmondta, hogy ezekre az intézkedésekre azért van különösen nagy szükség, mert a következő hét "diplomáciai nagyhét" lesz Magyarországon. A sok esemény miatt is indokolt erősíteni a biztonsági szolgálatok együttműködését. Március óta a fokozott biztonsági intézkedések költségei meghaladták az egymilliárd forintot.
Juhász szerda reggel az MTV Nap-kelte című műsorában úgy nyilatkozott, hogy "a veszély azzal keletkezett, hogy kimentünk Irakba, és nem azzal, hogy egy akármilyen rangú ember most felsorolt bennünket". A miniszter szerint "a nemzetközi közösség missziója egy szükséges és elengedhetetlen misszió". Juhász Ferenc elmondta, hogy figyelmeztették a katonákat, hogy ne rutinból végezzék a munkájukat, legyenek körültekintőek, de plusz biztonsági intézkedéseket nem tartanak szükségesnek a magyarok iraki bázisán.
Juhász közölte, hogy az iraki missziót az al-Kaida fenyegetése nem befolyásolja. A parlament kétharmados döntésétől függ, meghosszabbítják-e a magyar szállítóalakulat év végéig tartó mandátumát. A miniszter nem tartja kizártnak, hogy négypárti egyeztetést tartanak a kérdésről. A további szerepvállalásról már novemberben dönteni kell, mert a mandátum lejárta előtt egy hónappal be kell jelenteni Magyarország további szándékait.
Az al-Kaida fenyegetése miatt kedden már ülésezett a terrorellenes koordinációs bizottság, a nemzetbiztonsági bizottság egy csoportja.