A civil és szakmai szervezetek által meghirdetett tüntetés célja az ágazatban jobb bér- és munkafeltételek megteremtése, valamint annak elérése, hogy a december 5-i népszavazáson minél többen szavazzanak igennel a kórházprivatizáció ellen. A felvonulók transzparensein többek között "Egészséges Magyarországot!", "Európai bér kell, nem hálapénz-kényszer!" feliratok hirdették a követeléseket. Emellett "Ferkó, a mi kórházunk nem Balatonőszödön van", illetve "Lendületben az ország, belerokkant a kórház is" olvasható a tüntetők tábláin.
A Kossuth téren felszólalt Éger István, a Magyar Orvosi Kamara elnöke, aki hatalmas erőnek nevezte, hogy ilyen sokan megjelentek a megmozduláson, ugyanis a kormány a demonstráció hírére megállapodott a szakszervezettel arról, hogy november 26-án kétoldalú tárgyalásokat folytatnak a sztrájkkövetelésekről. Eéger szerint a privatizáció nem mindenre ad garanciát, ennél sokkal fontosabb az egészségügyi közvagyon védelme. Hazugságnak nevezte azokat a kijelentéseket, amelyek szerint az egészségügy nagy része már magánkézben van. Rámutatott: a betegellátástól egyféle profit nyerhető, és ez a gyógyulás. Éger István arra buzdította a résztvevőket, hogy "felelősen és szakmai alapon", pártpolitikától semlegesen döntsenek a népszavazáson, és mondjanak igent a kórházprivatizációról feltett kérdésre.
A népszavazást aláírásgyűjtéssel kezdeményező Munkáspárt budapesti elnöke, Kollát Pál, beszédében kiemelte, hogy tiszteletre méltó az a harc, amelyet az egészségügyiek folytatnak a jobb munkafeltételekért, a korszerűbb műszerekért. "De ez a tüntetés már nem csak rólatok szól: ti itt ma közös kincsünkért, a társadalom, az ország egészségügyéért harcoltok" - hangoztatta. A pártalelnök hangsúlyozta: el kell érni, hogy a gyógyítást ne a beteg anyagi helyzete határozza meg és valamennyi egészségügyi dolgozó helyzete biztos legyen. Kifejtette, hogy nem a kórházak privatizálása a megoldás, hanem az, ha az állam többet költ az egészségügyre, és visszapótolják az elmúlt 15 évben az ellátásból kivont 1500 milliárd forintot.
Az MTI vidéki tudósítóinak információi szerint 15 megyéből összesen mintegy háromezer egészségügyi dolgozó jelezte részvételét a budapesti megmozduláson. Több helyen különbuszt indítottak az eseményre, míg máshonnan vonattal, vagy személygépkocsival indultak útnak. A legtöbben, mintegy ötszázan, Somogy megyéből jelentkeztek az EDDSZ megyei szervezetének felhívására.