Magyarországon és Szlovéniában körülbelül 2400 euróba (570 ezer forintba) kerül egy lombikbébi-program, míg Nagy-Britanniában 2-4000 font (700 ezer-1 millió 400 ezer forint) közötti összeget kérnek. Több EU-tagországban - hasonlóan a magyar gyakorlathoz - 1-3 beültetésre állami támogatás is jár, ha azonban kimerítette a pár a kereteit, a teljes összeget ki kell fizetni. Nagy-Britanniában korábban 3 beültetést támogattak, majd ezt csökkentették egyre, így négyből három párnak nem jár támogatás. Németországban három beültetésnél ad az állam 50 százalékos támogatást. Így itt egy beültetés 1500-3500 euróba (360 ezertől 840 ezer forintig) kerül.
Minden egymillió terhességből 1923 mesterséges megtermékenyítéssel jön létre Dániában (ez a legmagasabb szám Európában), Szlovéniában ez az arány 1122, Magyarországon 578, Nagy-Britanniában 593, Hollandiában 963. Egy beavatkozásból Szlovéniában 36 százalékban létrejön a terhesség, Magyarországon ez 31,9 százalék, Nagy-Britanniában 28,4 százalék - írta a BBC.
Van egy angol vállalkozás, amelyik már az interneten is hirdeti a magyarországi lombikbébiprogramot - írta a Napi Gazdaság. Magyarországon a beültetések több mint felét a Kaáli Intézet végzi. Itt az [origo]-nak azt mondták: külföldiek hozzájuk nem jönnek, mert nem hirdetik magukat más országban.
A külföldiek többek között a Nyírő Gyula Kórház meddőségi centrumába mennek. Itt az [origo]-nak ezt megerősítették ugyan, de arra kérdésre már nem voltak hajlandók válaszolni, hogy az EU-csatlakozás óta nőtt-e a számuk. A kórház PR-menedzsere azzal hárította el a megkeresést, hogy csak a jövő héten adhatnak felvilágosítást az ügyben. Annyit mondott csupán, hogy elenyésző a külföldiek száma, de örülnének, ha többen jönnének hozzájuk.
Magyarország eddig elsősorban a fogászati turizmusról volt ismert, elsősorban Ausztriából érkeznek ide a határ menti városokba fogászati kezelésekre, mivel itt az osztrák árak töredékéért jó színvonalú kezelést kaphatnak. Sopronban - ami 50 ezer fős város - például 400 fogorvos dolgozik.