Kampány indul a petárdák betiltásáért

Vágólapra másolva!
Aláírásgyűjtésbe kezd egy civil szervezet a petárdázás betiltása érdekében. Az akció elindításának érvei között az szerepel, hogy a petárda zárt térben életveszélyes, a szabadban viszont környezetszennyezést, stresszt, vagy akár maradandó egészségkárosodást okozhat.
Vágólapra másolva!

A Tolna Megyei Állat- és Természetvédelmi Alapítvány PetárdaStop Munkacsoportja országos népi kezdeményezést indít a petárdázás teljes betiltása érdekében. "Néhány szervezet és magánszemély kezdeményezésére alakítottuk meg a munkacsoportot, jogászokkal, orvosokkal, állatorvosokkal, pirotechnikusokkal egyeztetve döntöttünk úgy, hogy aláírásgyűjtést kezdeményezünk" - közölte Fiáth Szilvia, a szervezet elnöke.

Azoktól várják az ívek aláírását, akik egyetértenek azzal, hogy az Országgyűlés törvényi szabályozással kötelezze a kormányt arra, hogy módosítsa a polgári célú pirotechnikai tevékenységek felügyeletéről szóló kormányrendeletet annak érdekében, hogy játékos pirotechnikai terméket, valamint kistűzijáték terméket természetes személyek engedély nélkül ne vásárolhassanak, ne birtokolhassanak, ne tárolhassanak és ne használhassanak fel.

Az aláírásgyűjtő ívet elküldték az Országos Választási Bizottságnak hitelesítés céljából, így a harminc napos határidő után az országos aláírásgyűjtés 2005. február közepén indulhat el.

"Ötvenezernél több hiteles aláírás esetén az Országgyűlésnek napirendre kell tűzni az aláírók által kezdeményezett kérdés megtárgyalását. Célunk legalább 100.000 aláírás összegyűjtése, melyre két hónap áll majd rendelkezésre" - mondta a szervező.

Az akció elindításának érvei között az szerepel, hogy petárdát zárt térben tilos és életveszélyes használni, nyílt téri használata során viszont környezet-, illetőleg zajszennyezést, pszichikai stresszt, esetleg maradandó egészségkárosodást okozhat. Mindezeken keresztül felesleges szenvedést okoz embernek, állatnak egyaránt - tette hozzá Fiáth.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!