Kövér László, az Országgyűlés Nemzetbiztonsági Bizottságának fideszes elnöke, a Fidesz országos választmányának elnöke vasárnap egy rádiós műsorban a figyelemelterelés, az ellenzék, valamint az egyházakkal szembeni támadás, illetve a párton belüli küzdelem, a "régi gárdával való leszámolás" egyik eszközének nevezte az ügynökügyet.
A Magyar Rádió Vasárnapi Újság című műsorában Kövér László úgy fogalmazott: amennyiben az MSZP képviselői által beterjesztett alkotmánymódosítás a jelenleg javasolt formában valósul meg, akkor elsősorban az MSZMP volt klientúrájának ma is pozícióban lévő tagjai kerülnek kellemetlen helyzetbe, közöttük bankvezérek, médiavállalkozók és magas rangú külügyminisztériumi tisztviselők.
Kövér furcsa helyzetnek nevezte, hogy a 2002-es választásokon, egy, a választók mindössze 5 százaléka által támogatott "pártocska uralja 3 esztendeje az egész országot, kényszeríti rá és az MSZP-re akaratát az oktatási ügyben éppúgy mint az ügynökügyben".
Az események szerinte alapvetően egy központ forgatókönyve szerint zajlanak, ez a központ "a miniszterelnök környékén keresendő még akkor is, ha látszólag a kisebbik koalíciós párthoz közelálló műhely az, amelyik, teljes mértékben felrúgva nem csak az íratlan normákat, de a létező jogszabályokat is, személyiségi jogokat sértő listákkal áll elő napról napra".
"Azt gondolom, hogy az érdekek közösek, nem először fordul elő Gyurcsány Ferenc néhány hónapos miniszterelnöki történetében sem, hogy a kisebbik koalíciós pártra támaszkodik a saját pártjában meglévő ellenfeleivel szemben" - mondta.
Szerinte olyan közös forgatókönyv szerint zajlanak az események amelyben az SZDSZ megkapja, amit már régóta szeretett volna, "közel jár ahhoz a célhoz hogy szétverje a magyar nemzetbiztonsági szolgálatokat".
Hozzáfűzte, hogy ezek az akciók a magyar nemzeti érdekeket sértik, mivel gyengítik a nemzetbiztonsági szolgálatok hatékonyságát, működőképességét.
Kövér László szerint, ha újabb listák kerülnek nyilvánosságra, benne olyan emberek nevével, akik a mai napig szolgáltatnak információkat, akkor nem lesz " olyan féleszű, aki holnapután ezekkel a szolgálatokkal szóba áll anélkül, hogy ne jutna eszébe, hogy az életét kockáztatja, mert jön egy idióta politikus holnap vagy holnapután, akinek megint eszébe jut ezeket a listákat a nyilvánosságra számára prédául odadobni".
Arra a kérdésre, hogy esetleg külső érdekek mozgatják az ügynöklisták felszínre dobóit elmondta: szinkronitás figyelhető meg Közép-Európában. "Felbukkannak azok a listák, amelyekről azt hittük, hogy már régen megfelelő helyen pihennek, vagy akár nem is léteznek és megint a titkosszolgálatok kerülnek középpontba" - fogalmazott.
Hozzátette: "nem kizárt, hogy vannak olyan ellenérdekű titkosszolgálatok, államok amelyeknek érdekük, hogy ebben a régióban a befolyásuk megkönnyítése érdekében megpróbálják gyengíteni az államhatalmi szervezeteket, amelyek éppen ennek a befolyásolási törekvésnek a kivédésére, vagy kontrolállására születtek".