Pávai István polgármester szerint a hattagú képviselő-testületből, legalább négy képviselőnek jelen kellene lennie az eskütételen, de három mindig távol marad. Véleménye szerint akinek vele van gondja, azt intézzék el egymás között, "ne a falu igya meg a levét a személyes ügyeknek." Jelenleg csak a polgármesteri hatáskörbe tartozó alapvető feladatokat tudják ellátni.
Testületi döntés hiányában késett például a közhasznú munkások bére, de nem tudnak határozni a lakásfenntartási, beiskolázási támogatásokról, valamint a közgyógyigazolványokról sem. Márpedig ezek számos családot érintenek - hangsúlyozta a polgármester.
Kiss György, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Közigazgatási Hivatal Törvényességi Főosztályának vezetője arról számolt be, hogy a polgármesteri eskütételnek nincs naptári határideje. A nagyobb problémát az okozza, ha esetleg hosszabb távon, a semjénihez hasonló módon nem működik az önkormányzat, előbb-utóbb elkésnek olyan határozatok elfogadásával, amelyeket a törvény előír. Ilyen például az, ha a költségvetést nem fogadja el határidőre a testület. Ha ilyen probléma adódik, a közigazgatási hivatal súlyosabb esetben akár az önkormányzat feloszlatását is kezdeményezheti - mondta a főosztályvezető.
Setét Tibor, a távol maradó képviselők egyike elmondta, hogy a polgármester személye elleni tiltakozásul nem járnak el az ülésekre. Hozzáfűzte, Pávai István valamennyiüket megsértette. Van, akinek az egzisztenciája vált kétségessé az ellentétek miatt, így nem tartjuk valószínűnek, hogy ezek a problémák rövid időn belül elsimulnának - jegyezte meg.