A Normális Magyarországért! című választási programját március elején fogadja el az MDF országos gyűlése. A párt honlapján ugyanakkor már most letölthető a programtervezet, amely - az MSZP programjához hasonlóan - sok általánosságot tartalmaz, de azért vannak konkrétumok is.
A demokrata fórum gazdaság-politikájának középpontjában a kis- és középvállalkozók, valamint az egykulcsos adó állnak - derül ki a programból. Az MDF állami megrendelések esetén kötelezné a multinacionális vállalatokat, hogy a magyar beszállítók termékeit, meghatározott arányban vegyék igénybe. A kamattámogatás helyett, állami garanciaalapot hoznának létre, mert azt a párt szerint több vállalkozó vehetné igénybe. Csökkentenék az adminisztrációt, az élőmunka terheit, eltörölnék az árfolyamnyereség-adót, felszámolnák a körbetartozást, mérsékelnék az iparűzési adót, visszaállítanák a kötelező kamarai tagságot, és az államot szankciókkal sújtanák, ha nem teljesíti időben a vállalkozókkal szembeni kötelezettségeit - olvasható a programban.
Nemzeti Korrupcióellenes Hivatalt és Testületet is létre hozna az MDF. A testület feladata a problémák jelzése lenne, a hivatal pedig ellenőrizhetné az állami és önkormányzati intézményeket a közbeszerzések, beruházások, pénzügyi támogatások és a privatizáció terén. Jogosult lenne vizsgálatot elrendelni, iratokba betekinteni, bírói engedéllyel épületet átkutatni, az érintetteket felvilágosítás adására kötelezni, bizonyítékokat lefoglalni, zár alá venni, eljárási bírságot kiszabni. A közbeszerzéseket külön intézmény irányítaná, a Központi Közbeszerzési és Beruházási Hivatal.
Az új Büntető Törvénykönyvben a demokrata fórum érvényre kívánná juttatni, hogy "jogállamban a bűn elkövetése elsősorban egyéni felelősség, és csak másodsorban élethelyzet kérdése". Szabályoznák a kábítószerkérdést, szigorítanák a gyermekek, az időskorúak és a fogyatékkal élők sérelmére elkövetett bűncselekmények büntetését. Új alkotmányt is alkotna az MDF, ebben jelentősen csökkentenék a kétharmados törvények számát. Terveik között szerepel, hogy a Kúria épületét - ahol évtizedek óta a Néprajzi Múzeum van - visszaadják az igazságszolgáltatásnak.
Az egészségügyi fejezet még hiányzik, ám a családpolitikai elképzeléseket hosszan részletezi az MDF. A 13. havi családi pótlékot ismét bevezetnék: 2009-ben "az államháztartás stabilizálása után"; iskolakezdéskor és karácsonykor, két részletben folyósítanák. Azonnal visszaállítanák a gyermekek után járó családi adókedvezményt, 2007-től pedig 50 százalékkal emelnék a gyest. A második lépésben a gyest és a gyetet (gyermeknevelési támogatás), a mindenkori minimálbér 70 százalékában határoznák meg, és kettőről három évre emelnék a gyed igénybe vételi időtartamát, a gyetet pedig a gyermek 10 éves koráig hosszabbítanák meg.
Az anyák munkahelyének védelme érdekében, a gyermekgondozásról visszatérő szülők esetében, a felmondási időt, a mai egyről három hónapra emelnék, javítanák a részmunkaidős foglalkoztatás és a távmunka feltételeit - áll a programban. Az első lakáshoz jutó, fiatal házasok esetében, az önkormányzati telkek után megszüntetnék az áfafizetési kötelezettséget.
Az infrastruktúra fejezetben említi a párt, hogy visszaállítaná az útalapot, amely a benzin árába van beépítve. Minden települést csatornázunk - ígéri a konzervatív párt. Az informatika fejlesztéséhez az MDF, egyebek között azzal járulna hozzá, hogy a vidéki kis postákat "informatikai központtá" alakítaná, és azt akarja, hogy ha valaki interneten intézi ügyeit, akkor az olcsóbb legyen, mintha személyesen keresi fel a hivatalokat.
A mezőgazdaság terén, a falugazdászok számának megháromszorozását, a gazdáknak kedvezményes nyugdíj lehetőségét, az öntözővíz díjának csökkentését és agrárbékét ígér a rá szavazóknak.
"Egyházpolitika" címszó alatt kiderül: az MDF támogatja, hogy az személyi jövedelemadó 1 százalékának felajánlásából származó pénzt, a népszámlálási adatok alapján osszák fel. A "valódi vallásszabadság" jegyében szigorítanák az egyház-alapítási törvényt, "hangsúlyozva, hogy a vallásszabadsággal való visszaélést óhajtjuk megelőzni, a meglévőket felszámolni". Terveik között szerepel, hogy Magyarország nemzeti lobogójává a címeres zászlót tennék, emellett bevezetnék a külhoni állampolgárságot és az szja-ból felhasználandó "harmadik 1 százalékot", amellyel a határon túli magyarokat segítenék.
Nagy Szilvia