Dávid Ibolya nagykoalícióban gondolkodik

Vágólapra másolva!
Bármelyik párt nyeri meg a választásokat, nem kerülhetők el a megszorító intézkedések 2007-től, és ha az ellenzék ehhez nem adja a nevét, akkor be kell vonni a politikai hatalomba, így létrejöhet a nagykoalíció - mondta Dávid Ibolya egy fórumon szerdán Balassagyarmaton.
Vágólapra másolva!

Az MDF elnöke bírálta, hogy a két nagy párt mézesmadzag-kampányt folytat, miközben mindenki tudja, hogy 2007 januárjától egyetlen eurót sem kap Magyarország az unió legnagyobb pénzalapjából, a kohéziós alapból, ha Magyarország deficiteljárás alatt áll. Magyarország évek óta deficiteljárás alatt áll, de erről a feltételről mindkét nagy párt hallgat, mint a sír - tette hozzá Dávid Ibolya.

Az elnök szerint az MSZP-nek és a Fidesznek már kész elképzeléssel kellene rendelkeznie arról, milyen programot tesz le az unió asztalára szeptember elsején ahelyett, hogy felelőtlenül, ezer illetve 2800 milliárddal ígérnek túl az idei költségvetésen.

Dávid Ibolya hangsúlyozta: a megszorítások nem kerülhetők el. Megszorítások lesznek a költségvetésben, a közigazgatást, az államigazgatást, az oktatást és az egészségügyet érintően egyaránt. Enélkül úgy szakadunk le Európától, hogy befizetők leszünk, de vissza nem kapunk pénzt. Hogy tudunk ennek megfelelni, mi várható a választási kampány után? - tette fel a kérdést Dávid Ibolya.

Kifejtette: a szükséges reformok kivétel nélkül kétharmados törvényeket igényelnek, és kérdés, hogy lesz-e olyan ellenzéke a magyar parlamentnek, amely adja a nevét a megszorító intézkedésekhez, az ország érdekében meghozandó törvényekhez. "Ha erre nem hajlandó, mert neki ebből nincs haszna, akkor ezt a hasznot úgy lehet biztosítani számára, hogy részesedik a politikai hatalomból, és ezt már nagykoalíciónak hívják" - fogalmazott.

Dávid Ibolya a német példát említette, mint mondta, "egy nappal a választás előtt senki nem beszélt nagykoalíciós lehetőségről sem".

A nagykoalíciónak az MDF elnöke több hátrányát látja, mint előnyét. Előnyének nevezte, hogy elindulnak a reformok, de ez a visszaélések, a korrupció, a részrehajlás melegágya is, ami viszont hosszú távon nem tesz jót az országnak. Ekkor pedig nagy szükség van egy jó ellenzékre, amely biztosítja a nyilvánosságot, a demokrácia kontrollját, az alkotmányosságot - tette hozzá.

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Origo Google News oldalán is!