Az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) a közelmúltban eljárást indított a "felnőtt tartalmat" sugárzó csatornákkal kapcsolatban. Az uniós szabályok, és 2002 óta a magyar médiatörvény is tiltja pornó sugárzását, mert ez a kiskorúak testi, szellemi és erkölcsi fejlődésére súlyosan ártalmas. Magyarországon ennek ellenére több pornócsatorna is látható.
Országonként eltér az erotika és a pornó közti határ, így az is előfordulhat, hogy egy Svédországban főműsoridőben is sugározható film Németországban adásba sem kerülhet. A gyermekpornó ugyanakkor mindenhol tilos. A még erotika-már pornó vitában a magyar médiahatóság egy korábbi valóságshow miatt foglalt állást, eszerint kemény pornóról az ORTT szerint akkor beszélhetünk, "ha aktusra alkalmas állapotban lévő férfi nemi szervnek, illetve a női genitáliáknak, tehát közösülésre alkalmas elsődleges nemi szerveknek, valamint a közösülésnek a részletes, közeli képen történő bemutatására kerül sor".
Az erotikát az választja el a pornótól a hatóság szerint, hogy az előbbi "a nemiség, az emberi test, a szexus bemutatásának érzéki, sok esetben művészi jellegű, a befogadó számára esztétikai élményt jelentő változata, amely nem a közösülésre mint fizikai tényre koncentrál, hanem az emberi testre, annak szépségeire". Ehhez képest a pornó a szexuális aktusnak pusztán a közösülés fizikai tényére, az ösztöni kielégülés bemutatására törekvő ábrázolási mód. A hatóság különbséget tesz ugyan könnyű és kemény pornó között, azonban a kettő közt az ORTT szerint nincs lényeges különbség.
A Magyarországon látható minden pornócsatornát külföldről sugároznak, hiába készül sok magyar pornófilm, magyar pornócsatorna nincs. Így az ORTT az európai társszerveivel egyeztetve próbálja elérni: külföldi pornó se legyen látható Magyarországon. Nagy-Britannia például úgy akadályozta meg a határon túlról sugárzott pornó sugárzását, hogy a műsor vételéhez szükséges dekóderek árusítását és a program reklámozását is bűncselekménynek nyilvánította. Az unió erre rábólintott, ugyanis a pornócsatornák letiltását az Európai Bizottságnál jóvá kell hagyatni. Ez egy hosszú eljárás, Lengyelország például másfél év után feladta, a magyar médiahatóság pedig csak most kezdte meg harcát a pornócsatornák ellen.