Az Országos Választási Bizottság (OVB) szerint sérti a kampánycsendet, ha annak ideje alatt szervezetten, kéretlenül politikai tartalmú sms-t, e-mailt vagy automatizált üzeneteket küldenek a választóknak - derül ki a testület keddi döntéséből. Ugyanakkor "a magánszemélyek közötti személyes kommunikáció" nem sérti a kampánycsendet akkor sem, ha ez sms, e-mail vagy levél formájában történik. Az internetes naplókban megjelent szövegek sem számítanak kampánycsendsértésnek az OVB szerint, kivéve, ha "közszereplők, jelöltek vagy jelölő szervezetek listáin szereplő személyek" írják.
Ha a választók előzetesen maguk kérik az üzenetet (például megadják e-mail címüket), az az OVB állásfoglalása szerint az önkéntesség miatt nem befolyásolja a választói akaratot, ezért nem is számít kampánycsendsértésnek. Ez annyiban érdekes, hogy a Legfelsőbb Bíróság egy múlt heti határozatában kampánycsendsértés miatt elmarasztalta az MSZP-t, amely április 8-án hajnalban regisztrált felhasználóknak küldött hírlevelet, és abban arra buzdította őket, hogy szavazzanak a szocialistákra.
Néhány napja a Legfelsőbb Bíróság elutasította a Fidesz kampánysms-ekkel kapcsolatos kifogását. A testület - amelyhez a nagyobbik ellenzéki párt fordult - az OVB álláspontjával értett egyet, amikor arról döntött, hogy nincs jogsértés az ügyben, mert nem bizonyított, hogy az MSZP az első fordulós kampánycsend idején buzdító sms-eket küldött körbe. A döntés szerint nincs elég bizonyíték arra, hogy az sms-ek valóban a baloldali szervezettől érkeztek volna, és így rajtuk keresztül az MSZP-hez kapcsolhatóak.
A Fidesz azt állította, hogy az Alapítvány a Modern Baloldalért (Amőba) nevű szervezet és az MSZP a kampánycsend idején sms-üzeneteket küldött szét, amelyben arra buzdította az embereket, hogy szavazzanak a szocialista párt listájára és egyéni jelöltjére. Az ellenzéki párt szerint a "Szoros a verseny, a te szavazatodon múlik a második Gyurcsány-kormány. Szavazz az MSZP-re! Küldd tovább!" szöveggel küldött üzenettel a baloldali szervezet és a párt megsértette a választások tisztaságát.
Az OVB egyik korábbi állásfoglalását felülvizsgálva kedden kimondta azt is: "a kampánycsend megsértésének minősül, ha annak beállta után bármely írott vagy elektronikus médium a választással összefüggésbe hozható személyt vagy pártot említ, vagy szerepeltet, a jelöltek számáról és összetételéről, az esetleges visszalépésekről stb. információt szolgáltat, amennyiben ez a cselekmény alkalmas a választópolgárok választói akaratának befolyásolására". Az OVB tíz támogatással és két ellenszavazattal fogadta el az állásfoglalást.