A Tisza teljes hosszán továbbra is rendkívül lassú az apadás; a folyó az előrejelzések szerint várhatóan csak a jövő hét végéig tér vissza medrébe. A két héttel ezelőtti tetőzések óta 50-70 centimétert csökkent ugyan a vízszint, de még mindig rendkívüli vízmagasság terheli a gátakat.
Persányi Miklós vízügyi miniszter szerint még folytatni kell ugyan a védekezést, de mint mondta: ezt az árvizet Magyarország megúszta. A kormány jövő heti ülésén dönt a Közép-Tiszára elrendelt rendkívüli védekezési fokozat visszavonásáról, ezzel a veszélyhelyzet megszüntetéséről - tette hozzá. A vízügyi szervezetek ár- és belvízvédekezéssel kapcsolatos kiadásai megközelítik a 16 milliárd forintot. A helyreállítás, a védművek gyenge pontjainak megerősítése előreláthatólag további négymilliárd forintba kerül majd.
A Tisza alsó szakaszán közben elkezdődött az árvíz okozta károk felmérése; több mint huszonöt helyen van szükség azonnali helyreállítási munkára. Kedd óta 267-en költözhettek vissza otthonukba. A veszély csökkenése miatt jelentősen csökkenteni lehetett a védekezésben résztvevő katonai és tűzoltósági alakulatok létszámát is, így a lakossággal együtt jelenleg összesen 13 ezer ember dolgozik a gátakon. A Tisza és mellékfolyóinak térségében még több mint 1 700-an várnak arra, hogy visszaköltözhessenek otthonukba.
Szolnoknál reggel 949 centimétert mutatott a Tisza vízmércéje, az apadás ezen a részen a leglassúbb. A Hármas-Körös teljes szakaszán az apadás ütemét a Tisza határozza meg, ott az elkövetkezendő napokban 10-12 centiméterhez közeli napi apadási ütemmel lehet számolni. Változatlanul rendkívüli árvízvédelmi készültség tartanak fenn 310 kilométeren a Tisza, a Zagyva és a Hármas-Körös meghatározott szakaszain.