A közvélemény-kutatók értékelése szerint az elmúlt néhány hónapban nőtt az MSZP tábora, míg a Fidesz támogatottsága állandósult. Az összes választókorú körében jelenleg hat, a biztos pártválasztók csoportján belül kilenc százalékpont az MSZP előnye a vetélytársával szemben. A Szonda Ipsos felméréséből az is kiderül, hogy márciusban a szavazásra jogosultak 30 százaléka támogatta az MSZP-t. A fiatalok már a választásokra is erőteljesen felsorakoztak a szocialisták mögé, a nyugdíjhoz közel járók körében viszont azóta tovább erősítette pozícióit az MSZP. A 33 éven aluliak háromnegyede nevezhető MSZP-snek, az 50-65 év közöttieknél pedig 42 százalék.
Az MSZP népszerűségén egyelőre nem látszik a várható megszorítások okozta csalódás. A miniszterelnök ugyanakkor számít a népszerűségvesztésre. Ere utalt korábban internetes naplójában, amikor egy áprilisi közvéleménykutatásból kiderült: ő a második legnépszerűbb politikus. "Pontosan tudjuk, a nehéz döntések hónapokra népszerűtlenné tehetik az embert, és csak lassan érik meg az a felismerés, hogy bizony ezt vagy azt meg kellett tenni" - fogalmazott Gyurcsány blogjában.
Az elmúlt hónapokban a Fidesz tábora állandósult: a párt megőrizte szimpatizánsait, március óta mindvégig 28 százaléka volt - közölte a Szonda Ipsos. Az SZDSZ támogatottsága kismértékben visszesett a választások óta, az MDF viszont népszerűbb lett, így a két kisebb párt most azonos szinten van, mintegy négy százalékos támogatottsággal - írja a Népszabadság. Az önálló frakciót alapított KDNP néhány tizedszázaléknyi támogatottsággal rendelkezik.
A felmérés azt is kimutatta, hogy magas (28 százalék) a bizonytalanok aránya, illetve azoké, akik nem szavaznának.