Az első szóbeli, szakértői orvosi vélemény szerint toxikus fertőzés, nevezetesen vérfertőzés végzett F. Ferenccel, aki nem sokkal az előtt halt meg, hogy szájsebészeten műtötték volna. A szakértői vélemény szerint nincs ok-okozati összefüggés a félbemaradt fogászati kezelés és a haláleset között - mondta Hortobágyi István, a Bács-Kiskun Megyei Rendőrfőkapitányság sajtóreferense.
Az őrnagy az előzetes szakértői anyagra hivatkozva azt mondta, hogy a boncoláskor az orvos az elhunyt testében több hónapja kialakult tályogokat, gennyes gócokat talált. Hortobágyi István szerint nagy valószínűséggel ezek okozták az elhunyt halálát. Mint a sajtóreferens közölte, a rendőrség még további anyagokat gyűjt be az üggyel kapcsolatban, eddig - a rendőrségi feljelentést tett özvegyet kivéve - senkit nem hallgattak ki. Az eljárást foglalkozás körében elkövetett halált okozó gondatlan veszélyeztetés gyanúja miatt indították.
"Abszolút megnyugtat ez a hír" - mondta Buluk Béla, akihez elsőként ment el F. Ferenc a fájós fogával. Az orvos az [origo] munkatársától hallotta az információt, de mint mondta, csak azt tudja megismételni, amit már a múlt héten is elmondott: rutinesetről volt szó, a páciense kezelését a legjobb szakmai tudása szerint látta el, ő nem vett észre semmi komoly problémát a betegnél. Buluk még június 11-én, vasárnap délután húzta ki a páciens fogát, mivel azonban a fog eltört, másnapra beutalta a férfit a kiskunhalasi kórházba.
Megkerestük Kiss Józsefet is, a kiskunhalasi intézmény főigazgatóját, aki csak annyit mondott, hogy bár az őáltala vezetett kórházban volt a boncolás, a rendőrség őt még nem tájékoztatta annak eredményéről.
Mint a a múlt héten megírtuk, nyomozást indított a rendőrség a 42 éves F. Ferenc ügyében, akit fogászati problémával utalt be a szájsebészetre a tompai fogorvosa, Buluk Béla. A beteget a kiskunhalasi kórházban megvizsgálták, majd másnapra rendelték be műtétre, de addigra a középkorú férfi meghalt.
Lencsés Csaba