"A politikának bocsánatot kell kérnie, hogy olyan helyzetet idézett elő, ami ezeket az intézkedéseket megköveteli, hozzáteszem zárójelben, hogy nem magára költötte, hanem béremelésekre, 13. havi nyugdíjra, autópálya-építésre és a szociális juttatások bővítésére" - jelentette ki Kuncze Gábor.
Értékelése szerint kétféle folyamat látszik az országban. Ezek közül az egyik az a súlyos politikai vita, ami a kormány által eldöntött intézkedések nyomán érzékelhető, az emberek nagyfokú elégedetlensége és egyfajta szembenállása. Hozzátette: az emberek döntő többsége tisztában volt azzal, hogy "az a pénzkiáramlás nem tud folytatódni, ami az elmúlt hat évet jellemezte", amikor azonban az intézkedések konkrétan őket érintik, azt már nem szeretik, de mint mondta, "ezt meg kell érteni, ezzel nincs mit kezdeni".
A politika felelőssége abban áll, hogy meg kell tenni a népszerűtlen intézkedéseket, amelyek szükségesek az ország pénzügyi egyensúlyának, gazdasági stabilitásának helyreállításához - szögezte le. A másik folyamat az Európai Unió 2007-ben kezdődő költségvetési ciklusából adódó lehetőség, amikor "olyan mértékben állnak az ország rendelkezésére fejlesztési források, (...) amit a magyar történelem során még soha nem láttunk" - mondta. Ezeknek a forrásoknak a felhasználása a régiókban dől el, az önkormányzati vezetők elképzelésén, tapasztalatán múlik - tette hozzá, utalva a közelgő helyhatósági választások tétjére. Szekszárd városvezetésének érdemeit, az eltelt ciklus ötmilliárdos fejlesztését méltatva ajánlotta Kocsis Imre Antalt a választók figyelmébe.
Herényi Károly, az MDF parlamenti frakcióvezetője közleményben utasította vissza, hogy a politika egésze lenne felelős az országban kialakult helyzetért. A Magyar Demokrata Fórum szerint Kuncze Gábor ki akar bújni az elmúlt évek kormányzati felelőssége alól. Nem a politikának kell bocsánatot kérnie a kialakult helyzetért, hanem elsősorban az MSZP-SZDSZ kormánynak, amely az elmúlt négy év felelőtlen gazdaságpolitikájával pénzügyi válságba sodorta az országot - reagált az ellenzéki poilitkus az SZDSZ elnökének szavaira. Kiemelte: a Magyar Demokrata Fórum volt az egyetlen parlamenti párt 2002-ben, amelyik nem szavazta meg az MSZP-SZDSZ kormány kétszer száznapos programját, amelynek most fizettetik meg az árát, és 2006-ban nem vett részt a populista ígéretlicitben.