Az [origo] által megkérdezettek kivétel nélkül egyet értettek azzal, hogy Gyurcsány Ferenc kormányfő kedden a harmadik Magyar Köztársaság történetének "leghosszabb és legsötétebb" éjszakájaként minősítette a hétfő éjjel történteket.
Ungváry Krisztián történész szerint a köztévé elfoglalása mindenképpen az elmúlt 16 év legsötétebb tette volt abból a szempontból, hogy politikai jelszavakkal korábban ilyen randalirozásokat nem követtek el. A történész szerint hiába volt 1990-ben nagyobb jelentősége a taxisblokádnak, a 65 százalékos benzináremelés miatt tiltakozó fuvarozók megmozdulása nem járt gyújtogatásokkal és véres összecsapásokkal.
Ungváry szerint a történteknek azonban nem kell túlzott jelentőséget tulajdonítani. Amíg a rendbontás nálunk újdonságnak számít, az autók felgyújtása és a randalirozás a németországi május elsejéken szinte megszokottá vált.
Horváth Pál, aki a 1990-es blokád idején volt a taxisok szóvivője, az [origo]-nak azt mondta: a taxisdemonstráció nyugodtan, tárgyalásos úton zajlott le, így azt össze sem lehet hasonlítani az MTV elfoglalásával. Horváth szerint a hétfői események a taxisblokáddal szemben azért sem tudtak rendezetten lezajlani, mivel nem volt olyan személy, aki koordinálta volna az akciót, illetve nem volt olyan személy sem, akivel a kormány tárgyalni tudott volna. "A tüntetetők még önmagukkal sem értettek egyet, fogalmuk se volt, hogy mi a céljuk" - tette hozzá a taxistüntetés egykori szervezője.
Nem túlzó a kormányfő kijelentése Kőszeg Ferenc, a Magyar Helsinki Bizottság elnöke szerint sem. Kőszeg szerint azonban az eseményeket - taxisblokád, Erzsébet hídi tüntetés, MTV elfoglalása - nem érdemes összehasonlítani, mindegyiket külön érdemes vizsgálni. Kőszeg szerint a jelen esetben pedig az a legfontosabb, hogy a rendőrség vezetése cserben hagyta a székház előtt szolgálatot teljesítő rendőröket. Megengedhetetlen, hogy a rendőrség ne tudjon megvédeni egy középületet a vandáloktól- tette hozzá a Helsinki Bizottság elnöke.