"Ki kell vizsgálni, hogy milyen szerepet játszott az események alakulásában az, hogy éppen a nemzeti ünnepen tartóztatta le a rendőrség a több hónapja körözött Budaházy Györgyöt, majd azonnal nyilvánosságra is hozta fogva tartásának helyszínét" - áll a Fidesz közleményében.
A rendőrség csütörtök este cáfolta, hogy szándékosan a nemzeti ünnepre időzítették volna Budaházy elfogását, mintegy provokációképp. Közölték, hogy valamennyi rendőri szerv tudott a körözésről, a szolgálatot teljesítő rendőrök pedig felismerték a parókát és napszemüveget viselő férfit.
Az ORFK bejelentése előtt egyébként a kuruc.info nevű, Budaházyval szimpatizáló honlap már közölte az elfogás hírét. Az pedig nem szerepelt a rendőrség hivatalos közleményében, hogy hova vitték Budaházyt. Az MTI beszámolójában sem a rendőrség, hanem a férfi ügyvédje beszélt arról, hogy az Aradi utcai rendőrségi épületbe szállították védencét.
Az ORFK a Budaházyval kapcsolatos vádak után kiadott közleményében szerepel az is: "A rendőrségi törvény alapján kötelező a körözött személy elfogása és előállítása." Közölték azt is, hogy előterjesztést tesznek a rendőrség által őrizetbe vett Budaházy további fogva tartására. Erről a bíróság az ügyészség indítványa alapján dönt.
Budaházy Györgyöt csütörtök délután a Deák térnél fogta el a rendőrség - mondta az [origo]-nak Garamvölgyi László, az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs igazgatója.
Budaházy körözését február végén vette át a Nemzeti Nyomozó Iroda a BRFK-tól. A férfi körözését azért rendelték el, mert a gyanú szerint a fővárosban, a szeptemberi zavargások idején, a demonstrációk során erőszakos, garázda cselekményeket hajtott végre.
Többek között azzal is gyanúsítják, hogy 10 millió forintos kárt okozott. A körözés elrendelése után is felszólalt azonban a Kossuth téri tüntetéseken, a rendőrök mégsem fogták el. Különösen emlékezetes volt, amikor az MTV műsorvezetője élő adásban figyelmeztette a rendőrségi szóvivőt, hogy éppen Budaházy beszél a téren, az ott lévő rendőrök mégsem tettek semmit.
Budaházy a 2002-es Erzsébet hídi tüntetés után vált ismertté, akkor ellenszegülés miatt a bíróság jogerősen pénzbüntetésre ítélte. Több más tüntetésen is feltűnt az elmúlt években résztvevőként, vagy szervezőként.