A jövő héten kezdődik a gyülekezési törvényről szóló ötpárti egyeztetés. A jogszabály szabályozná a békés rendezvényeket, ahol a résztvevők nem takarhatják el az arcukat. A spontán gyülekezésre több elképzelést tartalmaz a tervezet. Petrétei József igazságügyi és rendészeti miniszter a szerdai budapesti kormányszóvivői sajtótájékoztatón beszámolt arról, hogy az elképzelések szerint a spontán gyülekezés esetében is lenne bejelentési kötelezettség, hiszen ismertnek kell lennie a szervező személyének, de van olyan javaslat is, miszerint a teljesen spontán gyülekezést sem feltétlenül indokolt betiltani.
A miniszter tájékoztatása szerint a tervezet meghatározná, milyen esetben és milyen demonstrációt tilthat be a rendőrség, illetve bejelentett tüntetést legfeljebb négy napig lehetne tartani, ezután újabb bejelentés lenne szükséges. Jelenleg a gyülekezési törvény időben egyáltalán nem szabályozza, hogy milyen hosszú lehet egy tüntetés.
Petrétei József szólt arról is, hogy egy demonstrációt legfeljebb harminc nappal korábban lehetne bejelenteni, de szó lehet arról is, hogy egy rendezvény előtt a hetvenkét órás bejelentési kötelezettség rövidüljön. A miniszter a többnapos rendezvényekről szólva kitért arra, hogy ilyen esetekben legfeljebb nyolc órán át lehetne korlátozni a közlekedést, valamint minden demonstráció esetében a szervező felelne a közegészségügyi, környezet- és zajvédelmi szabályok betartásáért.
Az azonos helyszínre bejelentett rendezvények esetében - amennyiben azokat fizikailag nem lehetne elkülöníteni - az előbb bejelentett demonstráció részesülne előnyben. Arra a kérdésre, hogy nemzeti ünnepen tartott állami rendezvény helyszínén lehetne-e tüntetést tartani, Petrétei József úgy válaszolt, ekkor az állami rendezvény kapna prioritást.