A több vidéki kórházat, így a kiskunhalasi, a körmendi és a Gyöngyöshöz közeli hatvani kórházat is üzemeltető cég ajánlata öt pályázó cég közül bizonyult a legkedvezőbbnek a városatyák döntése szerint.
Ugyanakkor az előminősítés során négy pályázót már kirostáltak a bírálók, így a mostani, zárt képviselőtestületi ülésre már csupán a Hospinvest pályázata került be.
Hiesz György (MSZP), a város polgármestere korábban azt nyilatkozta, hogy a pályázati kiírás feltételei között szerepel az intézmény adósságának rendezése, illetve olyan fejlesztések megvalósítása, amelyekre nem álltak rendelkezésre önkormányzati források.
A Fidesz helyi szervezete korábban már bejelentette, hogy népszavazást kezdeményez a működtetés privatizációjának megakadályozása érdekében.
A jegyző viszont nem hitelesítette az aláírásgyűjtő íveket. A Fidesz keresete alapján a bíróság ugyan első fokon úgy foglalt állást, hogy ehhez nem volt joga, ám a jegyző fellebbezett a döntés ellen. Újabb jogerős határozat pedig még nem született.
Az önkormányzati döntést követően indulnak meg a nyertes cég, illetve az önkormányzat között a szerződéskötésről szóló tárgyalások. Ennek eredményétől függ, hogy a cég mikor veszi át a 416 ágyas intézményt.