A 2006 őszi erőszakos rendőri fellépést vizsgáló miniszterelnöki megbízott jelentésének országgyűlés előtti megvitatását a testület tizenöt igen, négy nem és egy tartózkodó szavazat mellett támogatta. Nemmel voksoltak a szocialisták és a bizottság LMP-s alelnöke. A testület egyik jobbikos tagja, Zagyva György Gyula tartózkodott.
Balsai István korábbi miniszterelnöki megbízott hétfőn nyilvánosságra hozott jelentése szerint terrorcselekmények történtek 2006. október 23-án Budapest belvárosában. Balsai szerint "megalapozottan feltehető", hogy a rendőrség nem gondatlanságból, hanem tudatosan tűrte el a túlkapásokat. Balsai szerint a rendőrök "legfelsőbb politikai utasításra", vagyis Gyurcsány Ferenc parancsára cselekedtek.
A bizottság ülésen a kormány képviseletét ellátó Belügyminisztérium nevében Kontrát Károly, a tárca parlamenti államtitkára egyebek mellett arról beszélt, a szocialista és a szabad demokrata országgyűlési képviselők szavazata tartotta hatalomban Gyurcsány Ferenc miniszterelnököt a 2006-os őszi bizalmi szavazáskor, és ez bátorította Gyurcsányt arra, hogy "hatalmát minden eszközzel fenntartsa".
A jobbikos Zagyva György Gyula közölte, nem tudja támogatni a jelentés általános vitára való alkalmasságát, ha benne marad, hogy voltak olyanok, akik pénzért vettek részt a "tévészékház ostromában". A megállapítást Zagyva felháborítónak és hazugságnak nevezte.
Nyakó István (MSZP) azt kérdezte, miért csak a megszületését követő fél év múlva került az Országgyűlés elé a jelentés, miért nem kerültek bele a témával foglalkozó, 2006-os bizottságok jegyzőkönyveiben foglaltak, és a jelentés melyik része alapozza meg a politikai vezetők felelősségét. Arra is felhívta a figyelmet, hogy egy olyan jelentést tárgyaltak, amelynek hiányzik a 116. oldala.
Van, aki a feljelentést kifogásolja
A Hvg.hu szerdán azt írta, október 4-én kellett volna Orbán Viktor miniszterelnöknek megjelennie annak a pernek az első tárgyalásán, amelyet a jelentés nyilvánosságra hozatalának elmaradása miatt indított ellene egy magánszemély, még augusztusban. Miután a dokumentum szeptember 26-án felkerült az Országgyűlés honlapjára, az illető elállt a pertől.
Később azonban levelet írt Orbán Viktornak és Balsai Istvánnak, azzt kifogásolva, hogy országgyűlési képviselő, vagyis hatósági személy létükre nem tettek feljelentést a tudomásukra jutott bűncselekményről, noha a törvény szerint ez kötelességük lenne. Balsai tizennégy bűntettet sorolt fel a jelentésében.